Šláger o post lídra v jasenovskej moci.

Skarba uťal jasenovskú nulu v 463minúte.

Vyšný Žipov žije futbalom.

V nálade festivalu na pozíciu lídra.

Domáca kliatba zrušená.

Obecná firma v prospech futbalu

Darčekom k sedemdesiatke aj závlahový systém

Po malej domov odišli preč z ihriska

Gól v nadstavenom čase-šprin celým ihriskom a angličák.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jasenov - Udavské 2:1
Priebeh: 1:0, 1:1, 2:1 (polčas)... "Nič iné, ako 1 sa z môjho pohľadu tipovať nedalo. Mal som presné informácie, že hostia budú značne oslabení, naopak, domáci sú v pohode. Hrajú pre seba, pre divákov, darí sa im. Vo výsledku však rozdiel veľký nie je, čo sa môže zatiaľ suverénnemu lídrovi vypomstiť. Doma strieľa na počet šancí málo gólov."


Čítajte viac:
 
 
 

https://korzar.sme.sk/c/5517923/slager-kola-patril-lidrovi.html#ixzz0xalqP4ZL

ÚVODNÝ GÓL OZDOBOU DERBY

TJ Jasenov – FK Kamenica nad Cirochou 2:0 (1:0)

 

Góly: 12.Šumila, 52.Sabo

 

 

 Zostavy:TJ – Behun – Labik, Gavaľa, Goga, Kurila – Šalata (80.Bačovčin), Barnišin, Šumila (78.Rujak), Sabo –  Kovalik (67.Šuľak), Firkaľ FK – Buzgo – Bešan, Chalupka, Čabák – Murinčák, Vrabeľ – Baláž, Tokár, Šalata, Sninčák (63.Šepeľa) – Sulej (72.Hamaďak) Rozhodoval pred 300 divákmi Vass. V okresnom derby stretnutí mali lepší úvod hostia a už v 2.min mohol skóre otvoriť Sninčák, ktorý nikým neatakovaný vo vnútri šestnástky po prihrávke Suleja netrafil loptu. V 12.min sa z ničoho nič radovali domáci po nádhernej strele Šumilu z 25 metrov. Kameničania pridali a Baláž v úniku tesne nad. V 27.min po akcií Baláž, Šalata, Tokár -  Sulejovú strelu Behun s námahou vyrazil. O pár minút sa lopta po priamom kope Chalupku dostala opäť k Sulejovi a ten nožnicami nechal vyniknúť brankára Jasenova. Pred prestávkou ešte hostia spálil najväčšiu šancu prvého polčasu,  Baláž prešiel domácou obranou, prihral na päťke úplne voľnému Sulejovi, ale ten odkrytú bránu trestuhodne prestrelil.V úvode druhého polčase domáci udreli druhykrát. Unikol Firkaľ, ktorý sa zrazil s Buzgom, rozhodca prekvapujúco odpískal faul brankárovi FK a Sabo z hranice šestnástky mu bombou nedal šancu. Kameničania všetko vsadili na jednu kartu a začali strieľať zo všetkých pozícií ( Tokár nad, Chalupka z priameho kopu – Behun vyrazil, Hamaďak nad ). V 65.min zaujal únik Murinčáka, ktorý našiel osamoteného Suleja, ale ten zoči-voči vynikajucému Behunovi neuspel. Domáci v 70.min z brejkovej situácií mohli rozhodnúť, Šuľak prihral Barnišinovi -  ten však prestrelil prázdnu bránu. O päť minút sa Baláž zrazil s Behunom, lopta sa odrazila k Murinčákovi, ktorý odrazenú strelu poslal do náručia brankára Jasenova. V samom závere bol ešte po druhej žltej karte na povel asistenta rozhodcu vylúčený Chalupka (rodený Jasenovčan ???). Domáci vďaka výbornému výkonu brankára Behuna zaznamenali dôležite víťazstvo.    

Napísali o nás

https://korzar.sme.sk/c/5307020/vitazstvo-v-derby-2-goly.html#ixzz0jkkFVnuG

Víťazstvo v derby = 2 góly

Výsledky poltucta "humenských" piatoligistov komentujeme s Michalom Svičinom, trénerom TJ Družstevník Radvaň n/L.

HUMENNÉ. Uplynulý víkend sa už otvorili aj brány piatoligových trávnikov a my kompletizujeme našu trénerskú rubriku. Na programe boli stretnutia 15. kola, pričom až vo dvoch prípadoch išlo o derby, pričom v oboch prípadoch stačili dva góly na zisk troch bodov. Líder doma prekvapivo zakopol, Radvančania síce vonku nemali veľkú dušičku, no napokon sa domov vrátili spokojní.

Seč. Polianka - Radvaň n/L. 1:1

Priebeh: 0:1 (polčas)... "Po zimnej prestávke je každý tréner plný očakávania a inak to nebolo ani v mojom prípade. Počas zimnej prípravy sme mali isté problémy, tak ťažko bolo odhadnúť, ako nám to v prvom zápase 'vypáli'. Navyše cestovali sme k súperovi, ktorý bojuje o záchranu. Bol to náročný zápas, s odstupom času zisk bodu hodnotím ako dobrý výsledok. Ujali sme sa vedenia, hru kontrolovali, no bojovný súper stále hrýzol, bol dotieravý... Škoda, že po prestávke sa proti nám otočila príroda silným vetrom, nie celkom spokojní sme boli s výrokmi rozhodcu, ale to patrí k futbalu. Remíza je dobrá, myslím si, že v Sečovskej Polianke nebude veľa mužstiev bodovať."

Jasenov - Kamenica n/Cir. 2:0

Priebeh: 1:0 (polčas)... "V derby ťažko byť prorokom, podľa zloženia kádrov som očakával azda duel s remízovým koncom. Rozhodlo to, že domáci boli vo vyrovnanom zápase efektívni, kým hostia pohoreli tak na svojej slabej koncovke, ako aj výbornom výkone brankára Behúna. Bez gólov sa vyhrávať nedá, Jasenov ich strelil a tešil sa z troch bodov."

Ubľa - FK Humenné 2:1

Priebeh: 0:1, 2:1 (polčas)... "V tomto derby som tipoval čistú '1', lebo Ubľania poctivo bojujú o záchranu. FK Humenné avizovali isté problémy v príprave i odchodmi v kádri, takže výsledok pre mňa nie je prekvapením."

Pakostov - Soľ 1:1

Priebeh: 0:1, 1:1 (polčas)... "V tomto prípade už o prekvapení hovoriť možno. Každý máva slabšiu chvíľku, líder doma zakopol, čo čakal asi málokto. Podľa mojich informácií bol dosť náročný terén, čo samozrejme hralo do karát hosťom, lebo Ajax má hru postavenú na kombinačnej a technickej vyspelosti. Prvý zápas sezóny, či odvety je vždy ťažký, sťať sa môže všeličo a potvrdil to aj tento výsledok."Čítajte viac:

 

POČASIE BOLO STRAŠNÉ

FK Soľ – FK Jasenov   2:0 (1:0)

G: Glod, Sakala

Zápas 6. Kola V.ligy skupiny severovýchod medzi týmito mužstvami trval až neuveriteľné tri hodiny. Už pred zápasom sa nad Soľou začalo zmrákať a obavy o prerušení stretnutia sa naplnili už v prvom polčase. Domáci začali lepšie a vytvorili si prevahu. So sporadickými strelami si hosťujúci gólman poradil. V 20. Minúte prišiel kamenec a mužstvá odišli na pol hodiny do šatne. Po miernom vyčasení sa pokračovalo v hre. Soľanci sa snažili streliť gól čo sa im aj v 30. minúte podarilo. Po rohu Orosiho brankárovi lopta vypadla, nastala trma-vrma a Glod zo siedmich metrov prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. Hneď po rozohrávke hostia v obrane chybili a Tokár zoči- voči brankárovi prestrelil. Po tejto akcii prišiel ďalší hustý lejak. Behom piatich minút sa dalo na ihrisku hrať vodné pólo a nie futbal. Lopta stála v mlákach, nedala sa viesť tobôž kľučkovať. Viac sa bojovalo ako hralo.

Polčasová prestávka trvala takmer hodinu. Na ihrisku sa nedalo hrať. Keď prvýkrát vyšiel rozhodca na ihrisko chcel stretnutie ukončiť pre nespôsobilý terén. Po dohovore s domácimi funkcionármi to vyskúšal aj o 15 minút. Voda navsiakla do trávnika a ihrisko bolo regulérne akurát museli odčerpať vodu od postrannej čiary pri vchode do šatní a nanovo polajnovať.

Druhý polčas sa hralo na rozmočenom teréne. Soľanci sa snažili dať poistný gól no ten nie a nie prísť. Hostia hrozili väčšinou štandardkami alebo rýchlymi kontrami, ktorým chýbala finálna fáza. Po brankárovom výkope sa domáci striedajúci Sakala rútil sám na brankára no netrafil. Trénerov žolík si to vynahradil o 5 minút neskôr. Kmecov center poslal hlavou do siete. Body zostali napokon doma, treba pochváliť celé mužstvo, ktoré hralo ozaj ako kolektív a takto by to malo byť každý zápas.

SOĽ: Dudáš – Kmec, Trebuňák, Molitoris, Glod, Gazdík, Horanič, Orosi, Demčák, Mikloš, Tokár (Sakala, Fedorko)

JASENOV: Behún – Beták, Bačovčin, L.Goga, Gavaľa, T.Goga, Sabo, Labík, Piatka, Firkaľ, Šuľák (Šalata, Čvirk, Ivančo)

 

Tréner domácich Štefan Kalafa: Moji chlapci po bojovnom výkone celého mužstva vyhrali. Škoda že sme naše šance na ťažkom teréne nepremenili ale myslím si že výsledok 2:0 je zásluhou celého mužstva.

 

TJ Topľan Kalnište – TJ Jasenov 3:1 (0:0)

V. liga SV – 4. kolo

 

Topľan privítal na svojom ihrisku ambiciózneho súpera. Na trávniku sa odohrával urputný boj, občas s emóciami. V prvom polčase mali mužstvá niekoľko šancí, no gól sa nepodarilo vsietiť nikomu.

Po polčase sa diváci dočkali aj korenia. Hostia hrozili protiútokmi a jeden aj využil Firkaľ, keď prešprintoval domácu obranu a umiestnil strelu k tyči. No neuniesol radosť a dostal žltú kartu. Domáci zapli na ešte vyššie obrátky a do útoku zavelil tentokrát hrajúci tréner Ivan. Dal prvý gól, na druhý asistoval a tretí znova dal sám. Obidve mužstvá nevyužili ešte mnohé šance, žrde sa triasli na oboch stranách. Stretnutie bolo hlavne v druhom polčase obojstranne nervózne. Hlavný rozhodca hostí „obdaril“ deviatimi žltými kartami, domácim sa ušli iba dve. V Kalništi sa vyhráva ťažko. Stretnutie na dobrom trávniku sledovalo dosť divákov.

 Góly: 62., 84. Ivan, 70. Cigan – 48. Firkaľ

ŽK: Marko, Čipčovský – Behun, Kurila, Gavaľa, Labik, Sabo, Šuľak, Beták 2x, Firkaľ

ČK: Betak         Rozhodovali: Feckanin – Dubovecký, Jurov. D: Mikita

Diváci: 220

Kalnište: Rozkoš – Varga, Vojtek, Marko, Čipčovský, Kovalčík (84. Amrich), Cigan (75. Pavúk), Barta, Tomko, Hudák (K), Ivan (90. Stachura)

Jasenov: Behun – Šalata (74. Soták), Kurila, Gavaľa (K), Goga, Ivanco, Labik, Sabo, Šuľak, Beták, Firkaľ

 

Tréneri oboch mužstiev po stretnutí povedali:

Jozef Ivan (Kalnište): Mužstvo hostí ukázalo v tomto zápase, že je jedným z ašpirantov na postup a dokázalo hrať na našom ihrisku veľmi dobrý futbal. Ten bol založený na protiútokoch rýchlych a zároveň technicky vybavených hráčoch. My sme to v druhom polčase dokázali eliminovať a ukázali sme, že na domácom trávniku body nepredávame lacno. Verím, že v tomto trende budeme pokračovať aj naďalej.

 

Michal Kopej (Jasenov): Zápas bol iba priemernej úrovne. Nám chýbalo zopár hráčov. Domáci vyhrali zaslúžene. Nechcem sa vyjadrovať k rozhodcom, ale myslím si, že táto súťaž je obsadená rozhodcami veľmi slabo. Bolo vidno elán domácich, ale celkovo som sklamaný zo zápasu.

 

Kalnište 30. 08. 2009, LL

https://korzar.sme.sk/c/4988072/piata-liga-podla-trenera-svicina.html

FK Kamenica nad Cirochou – TJ FK Jasenov 3:0 (2:0)

 

Góly: 24., 46.Pavlík, 44.Gossanyi
 
Zostavy:
FK – Buzgo – O.Čabák, Bešan, Beľančin (80.Godžak) - S.Hamaďak, Tokár, Kriška, Skarba, Murinčák – Pavlík (60.Sninčák), Gossanyi (85.M.Čabák) tréner: P.Murinčák
 
TJ – Behún – Bačovčin, Šalata, Labik, Piatka – Rujak (20.Čvirk), L.Goga, T.Goga, Sabo – Firkaľ, Šuľak tréner: M.Kopej
 
Rozhodoval pred 350.divákmi Kovalčin.
 
V druhom kole V.ligy SV žreb dal dohromady celky vzdialené od sebe 10 km. Už od úvodu sa prognózy naplnili a diváci sledovali výborný futbal, keď prevahu Kamenice hostia vyrovnávali agresivitou. Domáci to najprv skúšali strelami zo stredných vzdialenosti ako Skarba a hlavne Tokár robil hosťujúcemu Behúnovi problémy. Náznaky brejkov hostí končili zväčša na pozornej obrane, ktorú umne dirigoval Buzgo. V 24.minúte domáci už udreli, stalo sa po Murinčákovom priamom kope -  lopta sa odrazila k voľnému Pavlíkovi, ktorý loptu umiestnil tesne k žrdi a prvýkrát rozjasal asi 350 divákov. Po góle sa hra trocha upokojila a hralo sa zväčša medzi šestnástkami. Za zmienku stojí iba priamy kop Saba v 40.minúte, ktorý obrana odvrátila na rohový kop. Po rohovom kope domáci bleskurýchle zaútočili, po krídle unikol Murinčák zacentroval, Gossanyi loptu minul, no Hamaďak z rohu päťky iba opečiatkoval žrď a odrazenou loptou Kriška prekonal brankára, no toho na bránkovej čiare zastúpil Bačovčin, ktorý loptu vykopol. V 44.minúte sa už domáci radovali, keď Hamaďak prudkou prihrávkou našiel Gossanyiho a ten popri vybiehajúcom brankárovi zvyšoval na polčasových 2:0.
Hneď po prestávke domáci nacvičene otvorili druhý polčas, Tokár z polovice našiel nabiehajúceho Murinčáka, ten položil loptu na hlavu Pavlíkovi, ktorý v 10.sekunde druhého polčasu upravil na 3:0. Hostí gól úplne položil na kolena, čo bolo vodou na mlyn domácemu celku, hral po krídlach a centrované lopty pred bránu narobili veľa starosti Behúnovi. Po jednej takej akcií centroval agilný Murinčák - Gossanyi mieril do tyče. Pred koncom zápasu sa osmelili aj hostia, nakopávali lopty na útočníkov, ale obrana Kamenice stála na pevných nohách. Za zmienku stojí v 89.minúte priamy kop Saba. Jeho presne mierenú strelu k tyči Buzgo bravúrne zlikvidoval . Domáci futbalisti si aj víťazstvom 3:0 uctili pamiatku cez týždeň zosnulého dlhoročného futbalistu a funkcionára Štefana Vasiľka.

 

 

Keď trénera teší iba výsledok (5:1)

JASENOV. Jasenovčania derby výsledkovo zvládli, no kormidelník Michal Kopej mal k výkonu svojich zverencov výhrady.

Nováčikom V. ligy, skupina severo-východ, je v istom slova zmysle aj TJ FK Jasenov. Po piatich sezónach účinkovania vo štvrtoligových vodách totiž futbalisti spod Jasenovského hradu vypadli o súťaž nižšie.
Piatoligová ouvertúra sa Jasenovčanom proti Ubli výsledkovo vydarila. O tom niet pochýb a výsledok 5:1 hovorí za všetko. Gólový účet sezóny otvoril Barnišin, keď zachytil zlý odkop hostí z päťky, Sabo napol sieť z priameho kopu, L. Goga hlavou po rohovom kope uzavrel polčas. V druhom dejstve sa dvakrát presadil Šuľák a dve minúty pred koncom sa dočkali aj Ubľania, keď Melník využil zaváhanie brankára. Poltucet gólov diváka uspokojil.
V jasenovskej kabíne mala byť po jasnom výsledku oslavná nálada, no nebolo tomu tak. „Spokojný som iba s výsledkom, s naším výkonom nie. Rozhodne vieme hrať lepšie,“ začal Michal Kopej hodnotenie derby. „Aktivita smerom dopredu bola slabá, v druhom polčase, keď sme si mali schuti zahrať futbal, sa ukázali u niektorých hráčov aj kondičné resty. Toto víťazstvo ešte nič neznamená, boli sme efektívni v koncovke a potom súpera podcenili, výsledok určite nezodpovedá nášmu výkonu. Sezóna je dlhá, bude veľmi náročná,“ dodal tréner
TJ FK Jasenov.

Po prehre 1:5 sa nikomu rozprávať veľmi nechce, no ubliansky kapitán sa díval na derby triezvo. „Domáci boli favoritom, predsa len, pred rokom ešte hrali štvrtú ligu, no chceli sme sa predviesť v lepšom svetle. Prehrali sme vysoko najmä vinou vlastných chýb, škoda, že za stavu 0:0 nevyžil dobrú pozíciu Darjanin. Výsledok je pre nás krutý, lebo domáci nehrali až tak dobre. Na to však pýtať nik nebude... Dostali sme facku hneď na úvod, čo nie je na škodu. Žreb nám síce neprial, lebo aj o týždeň hráme vonku, no hlavy neskladáme,“ konštatoval Jozef Fejsák.

streda 12. 8. 2009 | Marián Škuba

 

.

 

 

 

ŠLÁGER SA HRA PRI LETISKU

A už je to tu. Futbalový kolotoč sa rozkrútil naplno už aj v V. lige skupiny severovýchod. Úvodné zápasy priniesli očakávané výsledky.

Zámutov porazil doma nováčika z Humenného najtesnejšie 1:0. Ambiciózny nováčik chcel určite viac. Domáci sa v tejto sezóne už nechcú trápiť a tak doma musia vyhrávať. Hencovce ktoré sa so šťastím zachránili porazili mladých Soľancov 2:1. Chcú si napraviť reputáciu zo zbabranej jari. V Soli majú určite vyššie ambície ako bolo umiestnenie v minulom roku. Prehra je sklamaním. Oslabený Pakostov zdolal doma Radvaň 2:0. Z Ajaxu odišlo kvantum hráčov či už do Vranova alebo iných klubov. Doma chcú vyhrávať, vonku popasovať o body. Hostia z Radvane by určite radi nadviazali na famóznu jar. Nováčik zo Sečovskej Polianky porazil favorita z Kalnišťa 3:1. Po 10 rokoch sa tam vrátil V.liga. Eufória je veľká. Bude silný najmä v domácich zápasoch. Od hostí sa čakalo viac, možno ten bodík. Hlinné podľahlo doma Sačurovu vysoko 0:5. Očakáva sa že sa budú trápiť. Množstvo hráčov im odišlo. Sačurovčania vyštartovali výborne a potvrdzujú že tretie miesto v minulom roku nebola len náhoda. Vechec sa doma chcel Kamenici odplatiť za minuloročnú domácu prehru 1:7. Nepodarilo sa im to, s remízou 1:1 nemôžu byť spokojní. Mladí Kameničania potvrdzujú že opäť majú vysoké ambície. Jasenov, ktorý vypadol zo IV.ligy deklasoval doma Ubľu 5:1 a rázne zavelil k návratu hore. Pre Ukrajincov bude opäť v sezóne úspechom udržanie sa v lige.

V ďalsom kole víta Sačurov Vechec. Očakáva sa domáca výhra , Sačurovčania aj v príprave hrali fantasticky. Jednoznačná záležitosť by mala byť v Kalništi ,kde cestuje Hlinné. Topľanci si zaváhanie na domácom ihrisku nepripúšťajú. Doma chce taktiež vyhrať Radvaň. Víta doma Polianku. Remíza by bola prekvapením. Soľanci tak ako aj pred rokom narazia doma v druhom kole Pakostov. Chcú vyhrať a vyhnúť sa podobnému trápeniu z minulej sezóny, keď prehrali prvých päť zápasov. Ostré derby môže byť v Zámutove. Predstavia sa tam Hencovce. V minulom roku si to medzi sebou rozdali v priamom boji o záchranu a bola hustá atmosféra, ktorá sa očakáva aj teraz. Ambiciózny nováčik z Humenného absolvuje domácu premiéru proti Ubľ,ktorá hrá  druhýkrát von. Možno , že budú po nedeli bez bodu. Šláger sa odohrá v Kamenici. Tam sa tešia na  Jasenov. Hostia plánujú návrat do vyššej súťaži.. Kamenica je však doma takmer neporaziteľná.

 

 

Jasenov záchranu vo štvrtej lige nezvládol

Po piatich sezónach opúšťa štvrtoligové vody. Príčinou vypadnutia boli dve domáce prehry.

JASENOV. Až posledné kolo rozhodlo o tom, že koncové svetlá ostávajú v rukách futbalistov spod Jasenovského hradu. Tí mali v záverečnom zápase už iba teoretickú nádej na záchranu, potrebovali doma vyhrať a Kľušov, ich hlavný súper v záchranárskom boji, musel doma prehrať. Ani jedna alternatíva sa nesplnila.

Dve prehry

Zimnú prípravu absolvovali Jasenovčania odhodlane, boja o záchranu sa nevzdávali. Základom bolo bodovať doma naplno, v jednom-dvoch prípadoch uspieť aj vonku a cieľ bude splnený... Také boli predpoklady. Narušila ich však už jarná ouvertúra, domáca prehra s Ľuboticami 1:4. Keď sa zverenci Michala Kopeja z tejto rany spamätali, zabrali aj vonku, prišla ďalšia záchranárska rana pod pás, prehra s Raslavicami 2:4. Ako sa neskôr ukázalo, to bol hlavný dôvod, prečo ostal čierny Peter v jasenovských rukách.

89. a 92. minúta

Ani po prehre Raslavicami sa Jasenovčania nevzdávali. Čakali ich dva zápasy vonku u súperov tiež namočených v boji o záchranu. Boli to zápasy kto z koho. Ani v jednom meraní síl neboli hráči Jasenova horší či slabší ako ich súper. Športová šťastena si však s nimi riadne zahrala. V Kľušove po polčase viedli. Domáci vyrovnali a rozhodujúci gól strelili v 89. minúte. V Kračúnovciach bola bezgólová remíza už takmer hotovou vecou. Prišiel však nadstavený čas a jasenovská sieť sa rozvlnila...

Finančná neistota

S touto témou sa v jasenovskom klube zaoberajú dnes najčastejšie. "Futbal zastrešovala najmä obec, očakáva sa však, že dotácie a príjmy obce budú menšie, takže postihnúť to môže aj futbal. Káder máme predbežne stabilizovaný, ak by sme predĺžili hosťovania, k oslabeniu by nedošlo. Prihlášku do V. ligy sme poslali, no predpovedať, aké budú naše zámery v tejto finančnej neistote, je priskoro," konštatoval Vladimír Chalupka, funkcionár TJ Jasenov.

 

Raslavice sa tiež nevyhnú záchranárskym bojom

 

Už štyri kola pred koncom IV.ligy sever  je rozhodnuté o postupujúcom . MFK Snina počas celej sezóny podávala stabilné výkony a zaslúžene postúpila. Ako jediný jej aspoň náznakovo konkuroval nováčik zo Svitu, ktorý sa snaží vrátiť futbal v tomto podtatranskom mestečku  na miesta kam prednedávnom patril.

 

Snina v nedľu doma rozstrieľala Bystré v pomere 6:1, rozhodnuté už bolo po 1. polčase keď viedla 4:0. Na tomto zápase bola najvyššia návšteva kola 1000 divákov. Na všetkých zvyšných siedmych zápasoch sa nazbieralo iba o 230 divákov viac ako v Snine. Je vidno, že futbal v Snine ľudí baví čo dokazuje aj tento fakt.Druhý tím tabuľky Svit si doma bez problémov poradil s Ľuboticami 3:0. Svit už nedostal gól v piatich zápasoch po sebe. Ľubotice hrajú tiež bez zbytočných stresov a futbal si nasledujúcich kolách môžu naplno užívať, čo sa určite odrazí  aj na ich výsledkoch.Tretie Hanušovce rozdielom triedy vyhrali na domácom trávniku s Kežmarkom 3:0. Hostia sa  po tejto prehre  zaradili k šiestim mužstvám zo spodnej časti tabuľky, ktoré budú bojovať o záchranu v súťaži.V ďalších zápasoch si doma poradil Stakčín s Breznicou 3:0 a tá sa zákonite prepadla na same dno tabuľky. Breznica  neochutnala chuť víťazstva už v siedmich zápasoch v rade. Naposledy sa tak stalo doma s Kľušovom v 19. kole. Nižná Šebastová nezaváhala doma proti D. Klčovu 1:0 a potvrdila získaný bod z predchádzajúceho kola z Kračúnoviec. Týmto víťazstvom, môžeme to tak povedať, si zabezpečila príslušnosť vo štvrtej lige aj na nasledujúcu sezónu, keď pred poslednou Breznicou ma náskok uspokojujúcich 9 bodov.Prekvapenie na úkor domácich sa odohralo v Ľubici, kde vyhrali Kračúnovce 0:2 ale aj vo Finticiach,  kde vyhral Jasenov. Obe hosťujúce mužstvá vyhrali vonku po prvý krát v sezóne. Ľubica si touto prehrou poriadne skomplikovala situáciu, lebo už o týždeň, ak prehrá vonku v Dlhom Klčove, sa môže pridať k mužstvám bojujúcim o zotrvanie v súťaži.Kľušov doma zdolal trápiace sa Raslavice ( 3 prehry v rade) a pokračuje vo výborných jarných domácich výkonoch.Dávno nebola  IV. liga SEVER tak zamotaná až do posledných kôl ako v súčasnosti.  Ak sa pozrieme na rozlosovanie záverečných  kôl, potom zistíme, že  mužstvá bojujúce o záchranu si to rozdajú medzi sebou. Napr. Kračúnovce cestujú ešte do  Raslavíc a Kľušova, doma privítajú Jasenov. Nateraz posledná Breznica sa predstaví v Ľubici a v poslednom kole zavíta do Raslavíc. Raslavice budú hostiť Kračúnovce a Breznicu a odohrajú zápas v Jasenove. Jasenov to má možno najťažšie -  doma privíta Raslavice a odohrá vonku v rade dve stretnutia a to v Kľušove a v Kračúnovcia ch. Žreb sa teda vydaril ...Fakty z 26. kola Góly: 25 Góly priemer na zápas: 3,125ŽK: 16ČK: 0 Nasledujúce 27.kolo:Snina - Kľušov : (:), Bystré - Hanušovce : (:), Kežmarok - Svit : (:), Ľubotice - Stakčín : (:), Breznica – N.Šebastová : (:), D.Klčovo - Ľubica : (:), Kračúnovce - Fintice : (:), Jasenov - Raslavice : (:). 

 

IV. liga očami Diňu

Víkendové účinkovanie trojice štvrtoligistov má pod kontrolou Pavol Diňa, tréner MFK Snina.

HUMENNÉ. Naši zástupcovia si počínali dobre. Všetci traja bodovali. MFK Snina je po víkende už istým účastníkom III. ligy, OFK Agrifop Stakčín zvládol doma úlohu favorita a TJ FK Jasenov získal vonku tri cenné body na záchranu. Bilancia: 3 0 0 11:1...

Snina (1) - Bystré (8) 6:1

Priebeh: 4:0 (polčas), 6:0... "Boli sme si vedomí, že už po tomto zápase sa naše postupové zámery môžu zreálniť. Chlapci pristúpili k zápasu zodpovedne a už do prestávky rozhodli o výsledku. Podali sme dobrý výkon, diváci museli byť spokojní, aj keď je pravda, že výsledok mohol byť ešte výraznejší. Pod dojmom náskoku a radostnej atmosféry však prišlo na našu stranu v koncovke aj trochu ľahkovážnosti."

Fintice (7) - Jasenov (15) 0:2

Priebeh: 0:1 (polčas)... "Už viackrát som spomínal, že ak sa chce Jasenov vo štvrtej lige zachrániť, musí bodovať nielen doma, ale uchmatnúť tri body aj zvonku. Stalo sa. Pre Jasenov má tento výsledok v otázke záchrany cenu zlata, musí ho však doma potvrdiť. Osobne si prajem a verím, že Jasenovčania štvrtú ligu zachránia."

Stakčín (4) - Breznica (13) 3:0

Priebeh: 1:0 (polčas)... "Stakčín bol doma favoritom a predpoklady aj potvrdil. Breznica sa zdá zo spoločnosti do záchrany 'namočených' celkov najslabšia. Stakčín týmto výsledkom určite potešil aj Jasenovčanov. Očakával som 1, domáci mali prevahu a dali tak zabudnúť na niektoré nie príliš vyradené zápasy."

Jasenovský boj o záchranu bude dramatický

Štvrtoligista spod Jasenovského hradu sa nevzdáva boja o udržanie sa v súťaži. Vyžrebovanie však veľmi priaznivé nemá.

JASENOV. Štvrtá liga, skupina Sever, už jednu tajničku vylúštenú má - postup. Už takmer s istotou možno povedať, že oslavovať tretiu ligu bude MFK Snina. Len málo pravdepodobné totiž je, aby zverenci Pavla Diňu v piatich kolách nezískali ani bod a Svit všetkých päť stretnutí vyhral. Opačná situácia je na opačnom konci tabuľky. Boj o záchranu je riadne zamotaný.

Namočených šesť

Je ešte predčasné hovoriť, koľko mužstiev napokon štvrtú ligu opustí, jasné však je, že celok, ktorý bude po sezóne na poslednom mieste, sa isto so súťažou minimálne na rok rozlúči. Päť kôl pred koncom má záchranárske problémy poltucet tímov. Rozdiel medzi jedenástym Kežmarkom a posledným Kľušovom je totiž iba päť bodov.

15. Kežmarok     25     6     9     10     28:34         27
14. Raslavice     25     8     3     14     32:42         27
13. Breznica         25     7     4     14     20:55         25
14. Kračúnovce     25     6     6     13     31:41         24
15. Jasenov         25     7     3     15     29:56         24
16. Kľušov         25     6     4     15     28:38         22

Náročné vyžrebovanie

Päť kôl znamená, že v hre ostalo ešte pätnásť bodov. Jasenovčania stále balansujú pri prepadlisku posledného miesta, je ťažké odhadnúť, koľko bodov budú potrebovať, aby držanie koncových svetiel prenechali niekomu inému. Bude to náročné, nie je to však nemožné. Posledná trojica si totiž zmieria sily navzájom. 26. kolo: Kľušov - Raslavice, Fintice (7) - Jasenov, Ľubica (10) - Kračúnovce; 27. kolo: Snina (1) - Kľušov, Kračúnovce - Fintice, Jasenov - Raslavice; 28. kolo: Raslavice - Kračúnovce, Kľušov - Jasenov; 29. kolo: Hanušovce (3) - Kľušov, Kračúnovce - Jasenov; 30. kolo: Kľušov - Kračúnovce, Jasenov - Dl. Klčovo (6).

Nevzdávajú sa

"Na začiatku zimnej prípravy sme si sľúbili, že pre záchranu urobíme maximum. To chceme aj dodržať. Situácia na chvoste tabuľky je tesná, máme náskok dvoch bodov pred posledným Kľušovom, na jedenásty Kežmarok strácame iba tri body. Naším zámerom je vyhrať jeden zápas vonku, doma v dvoch stretnutiach nezaváhať. Súčet 33 bodov by mal na záchranu stačiť, dôležité však budú aj výsledky našich súperov, stať sa môže všeličo. Rozhodne sa však boja o záchranu nevzdávame," zdôraznil Vladimír Chalupka, tajomník TJ FK Jasenov.

IV. liga Sever
Lelkešove štyri kúsky Jasenovu 26.4.2009

 

Svit - Jasenov 6:0 (4:0)

Favorizovaní domáci od úvodného hvizdu hlavného rozhodcu zatlačili svojho súpera na jeho polovicu ihriska. Kombinačnou hrou sa dostávali do gólových príležitostí, ale ich úvodné pokusy boli buď nepresné, alebo si s nimi poradil pozorný brankár Jasenova. V 16. minúte sa do veľkej šance dostal Lelkeš, ale gólom sa skončila až tá jeho o tri minúty neskôr, keď na dvakrát dorazil loptu do siete. Aj ďalšie minúty mali rovnaký scenár. Po polhodine hry po narážačke Jambora s Diabelkom Lelkeš zblízka zvýšil vedenie Svitu. Onedlho bol v pokutovom území faulovaný domáci Jambor a Lelkeš zavŕšil svoj čistý hetrik. Ešte predtým opečiatkoval svojou strelou brvno hosťujúcej svätyne. Tesne pred odchodom do kabín inkasovali hostia ďalšiu ranu, keď Compeľov teč znamenal už štvorgólové vedenie. Jasenovčania sa snažili, hrali čisto, ale domáceho brankára prakticky vôbec neohrozili. Po zmene strán tempo hry opadlo. V 57. minúte pekne prenikol do šestnástky Jambor a na jeho koncovku bol hosťujúci brankár prikrátky - 5:0. Onedlho po peknej kombinácii pridal už svoj štvrtý zásah Lelkeš a hostia boli zrelí na uterák. Aj v závere, po prestriedaní, mali domáci šance na prikrášlenie výsledku, ale v dvoch prípadoch vykopávali hostia loptu z bránkovej čiary.
 

Diňa o štvrtoligistoch: Posledný porazil štvrtého

Jasenov (16) - Hanušovce (4) 2:0

Priebeh: polčas 1:0. "Už pred týždňom v derby u nás Jasenovčania ukázali vzostup hernej formy. Dlho držali remízu a zlomili sme ich až v závere. Privítali silného súpera, ktorý sa nevzdal boja o druhú priečku. Podľa informácií, ktoré mám, nemali hostia najmenšiu šancu na úspech, ba prehra je pre nich ešte lichotivá. Chlapci dokázali, ako sa bojuje o záchranu."

 

"Šialené" aprílové derby Sninčanom

 

MARIÁN ŠKUBA

 

Favorit rozhodol o víťazstve v samom závere. Krupobitie prerušilo stretnutie na desať minút.

 

SNINA. Na Veľkonočnú nedeľu bol na programe štvrtoligový duel Snina - Jasenov. Keďže sa stretol líder s predposledným celkom, karty boli rozdané jasne. Derby však býva nevyspytateľné a k prekvapeniu nebolo ďaleko.

 

Jasenov vzdoroval

 

Zverenci Michala Kopeja sa favorita nezľakli. Bojovali, hrali disciplinovane. Po hodine hry sa mohli dokonca radovať z vedúceho gólu. Napokon odchádzali z trávnika do nitky premočení a smutní. "Favorit bol daný jasne, očakávali sme aktivitu domácich najmä po krajoch. Chýbal nám Beták, pre nás dôležitý hráč. Mohli sme byť viac aktívnejší vpredu, no myslím si, že sme Sninu potrápili. Škoda, k remíze nebolo ďaleko," mienil jasenovský tréner.

 

Šťastie v závere

 

Sninčania sa od prvých minút usadili na polovici súpera. Boli aktívni, snažili sa. Keď už dobre chytajúceho Behúna prekonal Aľušík, lopta sa odrazila od brvna. Po prestávke opečiatkoval konštrukciu svojej brány obranca Strapáč. Šťastie sa však napokon na sninskú stranu priklonilo. "Chlapcov som upozorňoval, že súper nemá čo stratiť. Do prestávky nám chýbal pohyb, po obrátke sme obranu hostí viac rozbehali. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene, boli tam dve brvná, napokon padli aj góly, i keď šťastie nám prialo až v závere," podotkol Pavol Diňa.

 

Aprílové počasie

 

Aktéri veľkonočného derby zažili pravé aprílové počasie. Pred úvodným hvizdom bolo slnečno - polojasno. Mračien však pribúdalo a v závere I. polčasu sa obloha zatiahla úplne. Do druhého dejstva už hráči vybiehali za dažďa, ktorý sa za asistencie bleskov rýchlo zmenil na lejak. Stále sa hralo, no iba do 54. minúty. Krupobitie vyhnalo hráčov z trávnika, neplánovaná prestávka trvala desať minút. Záverečnú štvrťhodinu už sprevádzalo derby opäť slniečko. Apríl...

 

Päť litrov vína

 

Strelecký účet derby napokon v 83. minúte otvoril Martin Aľušík. Na jeho hlavičku si brankár aj siahol, no lopta pri žrdi prekĺzla do siete. "S pribúdajúcimi minútami hostia už iba odkopávali lopty, náš tlak gradoval, do šestnástky letelo veľa centrov. Jeden aj na prvú žrď, kde som bol ja a konečne to tam padlo. Mávam dosť šancí, dúfam, že týmto gólom som smolu pretrhol," pousmial sa Martin Aľušík. Gólovo sa za sninské farby presadil po siedmich rokoch. Jarná posila sa však "zápisnému" nevyhne. "Už som niečo počul o piatich litroch vína, rád to splním," dodal 27-ročný futbalista.

 

 

 

 

Jasenov vyhral a prenechal koncové svetlá

 

 9.4.2009

MARIÁN ŠKUBA

 

Štvrtoligista spod Jasenovského hradu si pripísal prvé jarné víťazstvo a odlepil sa z dna tabuľky.

 

JASENOV. Z humenských štvrtoligistov (skupina Sever) mal počas víkendu výhodu domáceho prostredia iba Jasenov. Využil ju, čo znamenalo, že koncové svetlá v tabuľke dal do opatery Kľušovu.

 

Stúpajúca bilancia

 

Do jarnej odvety nevkročili Jasenovčania správnou nohou. Po príprave, ktorú si tréner Kopej chválil, odohrali jarnú ouvertúru na svojom trávniku s Ľuboticami. Výsledok 1:4 však vyrazil dych nielen divákom, ktorí boli priamymi aktérmi stretnutia. O týždeň sa už nálada v kabíne o čosi zlepšila, pretože remíza 1:1 v Kežmarku aspoň sčasti zmazala stratu. Najmä o psychike bol tretí jarný duel. Pod Jasenovským hradom sa predstavilo Bystré, ktoré má tiež prioritu zachrániť sa. Víťazstvom 1:0 sa potvrdila stúpajúca bilancia.

 

Tesne, ale predsa

 

Zisk troch bodov pripadol Jasenovčanom po najtesnejšom víťazstve. Aj to sa ráta, no dráma do posledného hvizdu to rozhodne byť nemusela. "Mali sme prevahu, hrali sme dobre. Do zostavy sa vrátil Piatka, aj keď so sebazaprením, nastúpil aj Barnišin. Mohli sme vyhrať minimálne o tri góly, no koncovka je naša slabina. Čo už, aj výsledok 1:0 sa ráta. Bodaj by sme aj takých chudobných víťazstiev získali čo najviac," poznamenal Michal Kopej.

 

Sviatočné derby

 

Možno je pre futbalistov Jasenova smolou, že práve v najbližšom kole sa predstavia na pôde top favorita. Nedeľňajší veľkonočný zápas má totiž prívlastok derby: Snina - Jasenov. "Raz musíme hrať aj so Sninou. Favorit je jasný, my nemáme čo stratiť. Určite príde veľa divákov, nielen sninských, ale aj našich, takže nechceme sklamať," dodal jasenovský tréner.

Snina i Stakčín hore, Jasenov dolu

 

MARIÁN ŠKUBA

 

Nedeľa je termínom jarnej ouvertúry aj vo IV. lige, skupina Sever. Humenský región má trojité zastúpenie - MFK Snina, OFK Agrifop Stakčín a TJ FK Jasenov.

 

ZEMPLÍN. Pohľad na tabuľku napovedá, že naši zástupcovia budú bojovať o postup i záchranu.

 

MFK Snina

 

Je po jeseni suverénny líder. V šestnástich kolách ani raz neprehral, deľbou bodov končil zápas dvakrát. Pred druhým Svitom má jedenásťbodový náskok.

Káder: Peter Diňa, Holota - Popovič, Bednár, M. Lukáč, Pčola, Aľušík, R. Tomčák, Červeňák, P. Hišem, Ľ. Jankaj, Bunga, Krajník, Haburaj, Brečka, Vantara, Sidor, Juško, Libák, Pavol Diňa. Prišli: Martin Aľušík (Trebišov, návrat z hosťovania), Marián Libák (Zubné, návrat z hosťovania). Odišli: Prislupčák (Belá n/Cir., hosťovanie), Dubjak (štúdium). Prípravné stretnutia: Michalovce 2:2, Trebišov 0:2, V. Revištia 0:2 a 2:1, Michalovce (dorast) 4:2, generálka: Bardejov - Snina 2:3 (1:2), góly: R. Tomčák, Hišem, M.Lukáč. "Značná časť prípravy bola poznačená vrtochmi počasia, museli sme sa im prispôsobovať. Využívali sme okolité terény, prírodu, posilňovňu. Vydarilo sa nám 5-dňové sústredenie v Uliči, kde chlapci dostali zabrať po kondičnej stránke. V týchto dňoch už dolaďujeme formu, na tréningoch dominuje lopta, venujeme sa herným systémom, štandardkám. Cieľom je postup, divácky atraktívny futbal," konštatoval Pavol Diňa, hrajúci tréner. Jar začína líder v Ľubici (11.).

 

OFK Agrifop Stakčín

 

Celok spod Nastazu je na 5. mieste, rátať však stále musí, že po skončení sezóny mu ŠTK odráta v tabuľke tri body.

Káder: Dudič, Harvan - Kapráľ, Jelinek, Chalčák, J. Maliňák, Guľak, Bešák, Grundza, Chudina, Melník, Fedor, D. Andruch, Peľo, Ľonc, Čerňa, Wiener, Valkučák. Prišli: Martin Melník (Z. Hámre), Lukáš Ľonc (Belá n/Cir.), Patrik Wiener (Ulič), Patrik Harvan (Snina). Odišli: Zubka (Bratislava), M. Gavaľa (Radvaň n/L.), Švigár (N. Sitnica), Obšatník (dlhodobo zranený). Prípravné stretnutia: Jasenov 6:1 a 2:3, Ubľa 3:4, 1. HFC Humenné (dorast) 2:0, Pakostov 2:1, Medzilaborce 1:3, generálka: Stakčín - Radvaň n/L. 5:1 (1:0), góly: Chudina 3, Čerňa, Bešák. "Príprava prebehla v domácich podmienkach, využívali sme umelú trávu, posilňovňu. Pozitívne hodnotím aj účasť na tréningoch, boli sme síce limitovaní školskými i pracovnými povinnosťami hráčov, kto však mohol, vždy došiel. Chceme sa pobiť o 2. miesto, dôležitý bude hneď náš prvý jarný zápas," mienil Jozef Valkučák, hrajúci tréner Stakčína, ktorý v nedeľu doma privíta Svit (2.).

 

TJ FK Jasenov

 

Po jeseni posledný celok s jednobodovou stratou na Kľušov a štyroma bodmi na Kračúnovce.

Káder: Behún, Š. Kovalik, P. Hirjak - Halajčík, Labík, V. Gavaľa, M. Kurila, L. Goga, M. Gadžo, J. Bačovčin, Kadlic, Firkaľ, D. Demčák, Strapáč, M. Sabo, S. Piatka, M. Barnišin, M. Ruják, M. Šalata, T. Goga, M. Šuľák, Čvirk, M. Beták, L. Kuzma, P. Soták. Prišli: Marián Gadžo (Strážske), Jozef Kadlic (Strážske), Daniel Demčák (1. HFC Humenné, hosť.), Beták (1. HFC Humenné, hosť.), Michal Sabo (Radvaň n/L., návrat z hosť.). Odišli: Sivčo (práca), Timuľák (Radvaň n/L., ukončené hosť.). Prípravné stretnutia: N. Hrušov 0:1, Oľka 6:2, Brekov 5:2, Radvaň n/L. 3:2, Stakčín 3:2, Belá n/Cir. 4:2, Hencovce 3:1, Kochanovce 8:0, generálka Jasenov - Kamenica n/Cir. 3:0 (2:0), góly: Kurila, Firkaľ, Kuzma. "Ostal som pri mužstve s podmienkou, že sa radikálne zmení prístup hráčov k tréningu. Dnes môžem povedať na adresu zverencov iba chvály. Trénovali sme trikrát v týždni plus prípravné stretnutia. Sústredenie znamenalo tréningy štyrikrát denne, ale aj kvalitnú regeneráciu, posilňovňu. Pustili sme sa do tvrdej práce, veríme, že úspech sa v podobe záchrany dostaví," dodal Michal Kopej, jasenovský lodivod. V nedeľu prídu pod Jasenovský hrad Ľubotice (10.).

V ideálnej zostave Turca dostalo dôveru až deväť nováčikov

 

Zástupcovia pätnástich futbalových klubov, predstavitelia Výkonného výboru Turčianskeho futbalového zväzu a jeho odborných komisií, vrátane našej redakcie, rozhodli o najlepšej futbalovej jedenástke turčianskych futbalových súťaží za rok 2008. V krátkych profiloch vám predstavujeme hráčov, ktorí si minimálne na rok zabezpečili miesto v ideálnej zostave Turca.

BRANKÁR
Martin Chalupka - 27.12. 1982
(ŠK Turčianska Štiavnička)
Jeden z dvoch „východniarov“ v jedenástke roka začínal v klube Jasenov, odkiaľ prešiel do prvoligového dorastu v Humennom. Do Martina si prišiel odkrútiť vojenskú službu, počas nej hrával piatu ligu za Turčiansku Štiavničku. Tomuto klubu zostal verný aj po jej skončení a významnou mierou sa pričinil o postup mužstva do štvrtej ligy. V roku 2005 pol sezóny hrával za Žiar nad Hronom, neskôr prestúpil do Liptovského Mikuláša, s ktorým vybojoval postup do druhej ligy. V zime 2008 sa vrátil do klubu, ktorý mu prirás-tol k srdcu - do Turčianskej Štiavničky. Na jeho futbalovom raste sa podieľali tréneri Ľupčo, Petrovaj, Kudry, Stančík, Karko, Tekel, Vavrovič a Petrík. Najviac mu však dal tréner Peter Kurek a jeho rady sa drží dodnes. „Keď do futbalu nevložíš všetko, tak ho nemá význam hrať, nieto ešte niečo v ňom dokázať“.
Martin je veľmi dobre fyzicky pripravený. Vyniká najmä na čiare, jeho prednosťou je schopnosť organizácie obrannej činnosti. Niekedy je možno až príliš impulzívny, čo vyplýva z jeho „východniarskej nátury“. Brankár nováčika z Turčianskej Štiavničky sa v jedenástke roka objavuje po prvýkrát. V ankete získal 31 bodov.

24.1.2009

Jasenovčania poctivo zarezávajú

 

MARIÁN ŠKUBA

 

Štvrtoligista spod Jasenovského hradu už druhý týždeň poctivo zarezáva v zimnej príprave. Zmeny v kádri sú minimálne, tréner Kopej podmienil svoje ďalšie zotrvanie pri mužstve dobrou tréningovou účasťou.

 

JASENOV. Po jesennej časti sa nachádzajú jasenovskí futbalisti na chvoste tabuľky. Strata na súperov je však minimálna, takže boj o záchranu má reálne kontúry.

 

Trikrát v týždni

 

Aj keď počasie v týáchto dňoch nie je veľmi prívetivé, futbalová príprava u väčšiny ligových klubov už naplno prebieha. Výnimkou nie je ani TJ Jasenov. "Začali sme 13. januára, stretávame sa trikrát v týždni, v utorok, stredu a piatok. Víkendy máme vyhradené pre prípravné zápasy. V prvej fáze sa venujeme kondícii, v pláne máme aj sústredenie. Finančne ho budeme riešiť nielen pomocou sponzorov, ale podporia ho aj samotní hráči," konštatoval Michal Kopej.

 

Podmienka trénera

 

Futbalové dianie v obciach sa deje na amatérskej báze, v období zimnej prípravy je najdôležitejšia tréningová účasť. "Mojou podmienkou účinkovania v klube bola dochádzka na tréningy. Pokiaľ príde päť hráčov, nemá význam sa o niečo snažiť. Registrujeme zamestnania, školu, no tréningy sm,e pripôsobili tak, aby to stíhali. Musím však povedať, že chlapci si to vzali k srdcu," podotkol kormidelník Jasenova.

 

Boj o záchranu

 

Po jeseni patria Jasenovčanom koncové svetlá tabuľky. Keďže však strata na súperov je minimálna, jedno, resp. dvojbodová, šanca na záchranu reálne žije. "V prvom rade chceme vytvoriť, dobrý, zdravý kolektív. Väčšinou máme mladých hráčov, perspektíva teda v kádri je. Jar bude náročná, no vopred sa rozhodne nevzdávame," dodal Michal Kopej.

  12.12.2008

Na začiatku bola informácia v internetovej pošte od tjjasenov@centrum.sk :

Posledným tréningom 12.12.2008 ukončili jesennú časť 4.ligy futbalisti TJ FK Jasenov.V príjemnom prostredí v priestoroch OÚ Jasenov sa zišli všetci funkcionári aj hráči a posedeli si pri dobrej klobáske a občerstvení. Funkcionári klubu predviedli hráčom kompletné výstroje pre jarné majstrovské stretnutia ale aj pre tréningovu činnosť.

Ja som sa telefonicky bez najmenších problémov dozvedel ďalšie informácie od Ing. Jozefa ČURILLU, predsedu jasenovského futbalového klubu.

Prezraďte, v akých farebných kombináciach sú nové dresy :

Podľa mňa v krásnych kombináciach žlto-zelené a červeno-biele.Dostali sme ich z Úradu vlády.

Na záverečnom posedení sa určite hovorilo o vašom jesennom účinkovaní v IV.lige.Posledná priečka nie je dôvodom k spokojnosti ...

Samozrejme, čakali sme od našich hráčov nielen vyšší bodový zisk, ale aj kvalitnejšie výkony.Chýbalo nám športové šťastie. Napriek tomu sme mohli a mali sme získať oveľa viac bodov na domácom ihrisku.Tieto straty nás najviac mrzia. Dokážeme si vypracovať dostatok príležitosti na strelenie gólu, chýba nám však v útoku strelec, ktorý by ich vedel zúžitkovať.

K ďalším základným informáciam sa dostaneme cez otázku : kedy začínate so zimnou prípravou, dôjde k zmene na trénerskom poste a k pohybu v hráčskom kádri ?

Prvý tréning v novom roku máme naplánovaný na 13. január 2009. Nad zmenou na trénerskom poste sme vôbec nerozmýšľali, Michal Kopej zostáva a zatiaľ sme nezaznamenali ani šumy v hráčskom kádri. Neviem o tom, že by niektorí z hráčov chceli odísť. Naopak,my by sme radi mužstvo posilnili.Už som spomínal, že nám chýba v kádri kvalitný útočník.Všetko je však aj u nás limitované množstvom finančných prostriedkov na účte.(fen)

  

Jasenov sa chce odlepiť z dna tabuľky

MARIÁN ŠKUBA

Štvrtoligista spod Jasenovského hradu ťahá neúspešnú sériu piatich prehier a patria mu zatiaľ koncové svetlá tabuľky. Vonku vyšli zverenci Michala Kopeja štyrikrát naprázdno, doma porazili iba Kežmarok (3:2), pripísali si aj tri prehry.

JASENOV. Štatistika hovorí, že jasenovská jeseň spred roka sa zatiaľ opakuje.

V uplynulej sezóne mal humenský štvrtoligista od Laborca na svojom konte po polovici sezóny "slabých" sedem bodov, po 8. kole nového súťažného ročníka svieti v kolónke bodov iba trojka.

Zatiaľ iba sklamanie

Naproti tomu odveta uplynulej sezóny bola v jasenovskom podaní vydarená, mužstvo nazbieralo 21 bodov, čo dávalo do ďalšej sezóny optimizmus. Zatiaľ je však opak pravdou. " Som sklamaný, iné výsledky očakávali aj funkcionári. Najviac ma škrie skutočnosť, že oproti jarnej časti uplynulej sezóny sa z našich radov vytratila bojovnosť, herný elán, chuť a nadšenie. Vieme o svojich kvalitách, nemáme prehnane veľké oči, no myslím si, že v troch-štyroch prípadoch sme mali nielen na bod, ale na víťazstvo. V rozhodujúcich chvíľach však vzali na svoje plecia zodpovednosť skúsení hráči súpera, a to zakaždým rozhodlo," konštatoval Michal Kopej.

V očakávaní bodov

V najbližšom kole sa na jasenovskom trávniku predstaví súper z N. Šebastovej. Ak nechcú domáci zväčšiť priepasť od predposledného miesta v tabuľke na viac ako tri body, potrebujú vyhrať. "A to je náš hlavný cieľ. Musíme už bodovať naplno. Škoda, že pre štyri žlté karty je v treste Šuľák, zostavu tak budeme opäť obmieňať, no na našom zámere to nič nemení. S prvými troma mužstvami sme už hrali, v ostatnej časti jesene nás čakajú súperi zo stredných vôd tabuľky, či tí, ktorí sú o pár miest pred nami. Verím, že bodovo budeme už úspešnejší," dodal Michal Kopej, tréner Jasenova.

Jasenov stále čaká na strelecký zápis

 

Marián ŠKUBA

 

Jasenov - Vstup do nového súťažného ročníka sa futbalistom spod Jasenovského hradu nevydaril. V prvom kole sa predstavili na pôde Nižnej Šebastovej a prehrali vysoko 0:7. Čakalo sa teda, že v domácej premiére tento výsledok odčinia a proti Ľubici zabodujú naplno. Nestalo sa, gól nepadol a Jasenovčania si pripísali aj domácu stratu.

 

Stretnutie veľa futbalovej kvality neprinieslo. Snahu domácim ubrať nemožno, ale optická prevaha veľa šancí nepriniesla. V tutovke sa ocitli Jasenovčania v každom dejstve raz, nebezpečné boli ešte aj dva strelecké pokusy. Za zmienku teda stojí do prestávky brvno Šuľaka a tiahla strela Piatku tesne vedľa šibenice a po obrátke najskôr krížna strela Kuzmu a v samom závere nevyužitá hlavička Firkaľa z hranice päťky. A tak sa hostia mohli tešiť ešte viac, ak by Skovajsa po zlom vybehnutí brankára spoza šestnástky trafil opustenú jasenovskú bránu. "Očakával som, že v dnšenom zápase vyhráme. Hráčov som nabádal k tesnému dostupovaniu, cieľom bolo znemožniť súperovi kombinačnú hru a pohybom sa dostávať do šancí. Nebolo to ono, pripisujem to však aj tomu, že káder je nekompletný a povolať sme museli aj Mariána Rujáka, ktorý sa v lete u nás rozlúčil s aktívnou činnosťou. S touto situáciou sa musíme vyrovnať, dúfam, že po štvrtom - piatom kole už bude káder úplný a aj náš výkon na trávniku bude lepší," vyslovil nádej Michal Kopej, ktorý napriek nie najlepšiemu hernému prejavu svojich zverencov až do poslednej minúty dúfal vo víťazný gól. "V celkovom obraze stretnutia sme mali viac možností ako náš súper a preto o ten jeden gólik sme si aj zaslúžili vyhrať. Šťastie v koncovke nám však neprialo," dodal jasenovský tréner.

 

Od volejbalu k futbalu

 

Aj tak možno charakterizovať Jaroslava Muku na poste vedúceho mužstva TJ Jasenov. Bývalý aktívny volejbalista, ktorý bol v kádri pri postupe Humenčanov do extraligy a neskôr v klube trénersky viedol juniorov i žiakov, prešiel od leta oficiálne k futbalu do radov štvrtoligistu.

 

Jasenovčania zvýšili neporaziteľnosť na osem zápasov

 

Marián ŠKUBA

Jasenov - Aj keď šlágrom 26. kola IV. ligy skupiny sever bol bezpochyby zápas Pušovce - Giraltovce, teda dvoch najvážnejších adeptov na postup, k zaujímavým duelom sa radilo aj stretnutie jasenovského nováčika s Finticami. Dôvod bol jednoduchý. Domáci zverenci Jána Piriča ťahali už sedemzápasovú šnúru bez prehry a takmer tri stovky priaznivcov boli zvedavých, či ostane séria troma bodmi neporušená.

Od úvodu bolo všetkým prítomným jasné, že zápas sa bude niesť v znamení konfrontácie jasenovských ofenzívnych aktivít a hosťujúceho brankára Kaminského. Ten si miesto kapitána zastal v plnej miere, no napriek tomu musel v štyroch prípadoch smutne vyťahovať loptu zo svojej siete. "Musím sa priznať, že takýto jednoznačný priebeh som nečakal, lebo Fintice boli do nedele strelecky najúspešnejšie. O to viac ma hladké víťazstvo s týmto súperom teší," konštatoval na margo zápasu Martin Sulej, ktorý sa pod konečný výsledok podpísal dvoma presnými zásahmi, pričom nastrelil ešte aj žrď a v dvoch tutovkách ho brankár súpera reflexívnymi zákrokmi vychytal. "Hralo sa mi veľmi dobre, no to je zásluha hlavne spoluhráčov, lebo som dostával presné prihrávky a koncovka bola už na mne. Pri prvom góle som dorazil loptu prakticky do prázdnej brány a v druhom prípade pomýlil brankára môj jemný teč. Šancí bolo aj na hetrik, no napriek tomu som spokojný," dodal 18-ročný zatiaľ s 10 gólmi na konte najlepší jasenovský strelec.

Tak najvyššie jarné víťazstvo, ako aj úspešná séria teší nielen hráčov, divákov, ale aj funkcionárske rady i sponzorov nováčika. "Pre niekoho je táto séria prekvaprením, no treba povedať, že ani v jesene sme nehrali zle, len sme vo viacerých prípadoch platili nováčikovskú daň. Káder sa nám po zime stabilizoval a hra začína naberať takú fazónu, ako si to realizačný tím predstavoval," naznačil spokojnosť Martin Friga.

Určite príjemným konštatovaním je však skutočnosť, že štyri kolá pred koncom súťaže má Jasenov záchranu viac-menej v "suchu". "Je pravdou, že prvotným cieľom v jarnej odvete bola pre nás záchrana, ale v súčasnej situácii už nemáme ďaleko ani od méty, ktorú sme si vytýčili ešte pred začiatkom súťaže. Je to 6. miesto a určite sa o jeho zisk pokúsime," dodal manažér štvrtoligového nováčika spod Jasenovského hradu.

 

V jari zatiaľ najlepší

Jarná časť má za sebou rovných desať kôl a bodový stav naznačuje jasenovskú úspešnosť v odvete. Príjemným konštatovaním je skutočnosť, že futbalisti spod Jasenovského hradu sú zatiaľ mužstvom jari: 1. Jasenov 20, 2.- 4. Snina, Sp. Podhradie, Kračúnovce 19, 5.- 6. Pušovce, N. Šebastová 17, 7. Giraltovce 16, 8.- 9. Poprad, Kežmarok 14, 10. Breznica 13, 11. Brekov 12, 12.- 14. Fintice, Kľušov, Čierne 11, 15. V. Tatry 10, 16. Bystré 8 bodov.

 Jasenov i Brekov posilňujú - hráčmi i trénermi

 

Marián ŠKUBA

 

Humenné - Prípravné obdobie už naplno prebieha vo všetkých futbalových ligových úrovniach. Pristavili sme sa pri dvoch štvrtoligových nováčikoch z humenského regiónu - TJ Jasenov a FK Spartak Brekov.

TJ Jasenov - Postupom do štvrtoligovej spoločnosti dosiahli futbalisti od Laborca najvýraznejší úspech v histórii klubu. Po chvíľach radosti však nastal čas zodpovednej prípravy hráčov ako aj úprava futbalového areálu, keď okrem rekonštrukcie sociálnych zariadení bolo posunuté aj ochranné zábradlie okolo hracej plochy, pretože tá by sa mala pred jarnou časťou rozšíriť. Zverenci trénera Michala Kopeja mali po ukončení sezóny týždennú pauzu, no v týchto dňoch už naplno zarezávajú. "Hráči trénujú trikrát v týždni, v pondelok, stredu a piatok, pričom každý týždeň máme v pláne odohrať jeden prípravný zápas. Na Memoriáli Dušana Kurilu sme prehrali s humenským áčkom 0:3, v nedeľu sme sa so staršími dorastencami HFC rozišli po bezgólovej remíze nerozhodne. Dnes sa stretneme s poľským Przemyslom, v nedeľu s mužmi HFC Humenné a generálkou pred súťažou bude pohárový zápas v Stakčíne," priblížil stručne herný program mužstva jasenovský manažér Martin Friga.

S postupom do štvrtoligového pelotónu je však aj úmerné skvalitnenie kádra. Ani v tomto smere Jasenovčania nezaháľajú a už dnes majú istých štyroch nových hráčov. "V kádri máme zatiaľ tri nové tváre, keď na hosťovanie sme získali Očenáša i Firkaľa z dorastu HFC Humenné a Gabriela Halajčíka z Volice. Okrem toho sme doterajšie hosťovanie Suleja zmenili na prestup. V zálohe ešte máme dve - tri mená, no zatiaľ nebudem predbiehať skutočnosť," dodal M. Friga.

FK Spartak Brekov - Druhým z dvojice štvrtoligových nováčikov sú futbalisti spod Brekovského hradu, ktorí tretíkrát v rade postúpili, čo znamená, že v podstate za tri roky sa dostali z II. triedy súťaže ObFZ Humenné až do IV. ligy. "Tradičný" nováčik sa na účinkovanie v štvrtoligovom pelotóne pripravuje starostlivo a začal hneď zmenou na trénerskom poste, kde v uplynulom období pôsobil ako hrajúci tréner Š. Šviderský. "Štvrtá liga je súťaž omnoho náročnejšia ako piata, na poste trénera už nemôže byť iba jeden človek, pretože pri väčšej tréningovej záťaži a prípadných svojich povinnostiach to jednoducho nestíha. Aj preto sme sa rozhodli osloviť s ponukou Alexeja Mastiľáka, dlhoročného humenského trénera a Petra Mrážika, naposledy trénera Bystrého. Túto dvojicu sme predstavili kádru ako rovnocennú, pričom spoluprácu so Štefanom Šviderským nekončíme, ale naopak, bude novej dvojici nápomocný ako asistent," ozrejmil brekovské trénerské novinky Andrej Várady, vedúci mužstva.

Vybavením hráčskych i diváckych priestorov, ako aj kvalitou trávnika patril brekovský futbalový stánok v piatej lige jednoznačne k najlepším, a tak veľa zmien v tomto smere očakávať nehodno. Iné je to samozrejme s kádrom, v ktorom sa objavili mená tak z Vranova, ako aj z nižších súťaží humenského regiónu. "Je pravdou, že skúšame nových hráčov, no mená by som zatiaľ nekonkretizoval. Snáď môžem povedať iba to, že záujem máme posilniť každý post. Z hráčov, ktorí sa oproti minulej sezóne v brekovských farbách neobjavia, radíme Bartka, ktorý je hráčom Vranova a tam sa aj vrátili aj Buzek a Gromina, ktorí zatiaľ do prípravy nenastúpili," dodal A. Várady.

Tréningový proces Brekovčanov je taktiež trikrát v týždni, pričom na programe sú aj prípravné zápasy. Zatiaľ odohrali tri: v N. Hrušove vyhrali 3:1, v Michalovciach prehrali 1:7 a naposledy zdolali Dl. Klčovo na jeho pôde 3:1. Už dnes odohrajú zápas v Stropkove.

Jasenovský revanš - päť gólov a štyri žrde

Marián ŠKUBA

Jasenov - Aj keď v piatom domácom jasenovskom vystúpení videli diváci iba priemerné stretnutie, nakoniec po deväťdesiatich minútach odchádzali spokojní. Dôvod bol jednoduchý. Zverenci trénerskej dvojice Michal Kopej - Ján Pirič porazili súpera z Bystrého vysoko 5:1, keď okrem gólov nastrelili ešte štyrikrát konštrukciu brány. Takáto snaha podporená futbalovým korením dala rýchlo zabudnúť na poltuctové zakopnutie pod Brekovským hradom. "Po zápase v Brekove sa naše hlavy zniesla veľká dávka kritiky, a preto sme chceli vedeniu klubu i našim divákom ukázať, že futbal hrať vieme, a že výsledok spred týždňa bol z našej strany ojedinelý. Myslím si, že sa nám to aj podarilo, keď sme strelili päť pekných gólov a hostia mali v ďalších prípadoch aj riadnu dávku šťastia. Zomkli sme sa ako kolektív, vyvarovali sme sa zbytočných chýb a čo bolo najdôležitejšie, nehrali sme individuálne a to nám prinieslo očakávaný úspech," zhodnotil nedeľňajšie jasenovské vystúpenie Róbert Chalupka, ktorý patril v zápase medzi najlepších hráčov.

Defenzívny štít zálohy má za úlohu nielen narúšať akcie súpera, ale pri štandardných situáciách často ohrozuje aj jeho svätyňu. V Brekove po rohovom kope lopta z jeho hlavy iba tesne lízala žrď Pekalovej brány, no tentokrát sa už mohol z gólu radovať. "Lopta z rohu bola dobre kopnutá na zadnú žrď, Sulej mi ju posunul, keďže som mal to šťastie, že som sa dobre zorientoval a strela pomedzi telá hráčov nakoniec skončila až v sieti," opísal svoj gólový zápis, ktorý znamenal tretí gól v bystrianskej sieti dvadsaťtriročný futbalista.

Čistý štít však nakoniec Jasenovčania v stretnutí neudržali, pretože dve minúty pred koncom po strate lopty pri postrannej čiare nasledovala bystrianska rýchla akcia a Kmec zoči-voči Bačovi nezaváhal. "Škoda toho gólu, lebo sme si tak trochu pokazili pekný výsledok. Bol dôsledok straty koncentrácie s blížiacim sa záverom, no myslím, že diváci nám pri piatich strelených tento jeden inkasovaný odpustili," dodal R. Chalupka.

 Jasenov potrápi popredné mužstvá

 

Jozef HODOR

 

Jasenov Už viacero sezón patria futbalisti Jasenova medzi popredné piatoligové mužstvá. Aj v jesenných kolách tohto súťažného ročníka obstáli so cťou. Z pätnástich odohraných zápasov sedemkrát zvíťazili a rovnaké číslo majú aj v kolónke prehier. Zatiaľ idú teda zlatou strednou cestou a relatívne priaznivú bilanciu si pokazili iba kontumačnou prehrou s Duplínom za striedanie väčšieho počtu hráčov: Nebyť tohto málovídaného lapsusu, patrila by im piata priečka, ktoré by zodpovedala skutočnej sile mužstva. Súťaž je ale veľmi vyrovnaná a prípadné ďalšie zakopnutie na domácom trávniku by ich mohlo odsunúť do záchranárskeho pásma. Túto skutočnosť si v Jasenove veľmi dobre uvedomujú, preto sa na odvetnú časť súťaže svedomito pripravujú. "Zimnú prípravu sme začali už v polovici januára, kedy sme sa zdokonaľovali najmä po kondičnej stránke. Postupne sme začali prechádzať na hernú činnosti, v ktorých sme sa snažili dolaďovať súčinnosť jednotlivých formácii. Slúžili nám na to najmä prípravné stretnutia, ktoré sme odohrali hlavne s piato a štvrtoligovými mužstvami," priblížil zimnú prípravu v podaní Jasenova vedúci družstva Ladislav Kuruc. Jasenovčania v príprave remizovali humenským béčkom 4:4, v Nacinej Vsi 1:1, prehrali v Snine 1:2 a s poľským Radom 3:4, nuž a víťazstvá zaknihovali proti Strážskemu (4:1) a Nacinej Vsi (6:2). Podľa jeho vyjadrení ostáva jesenný káder nezmenený a skúsený lodivod Michal Kopej počíta s týmito hráčmi: brankári Demko, Bača, Kimák, hráči do poľa Horvát, Bučko, Ruják, Micikáš, Jakubkovič, Chalúpka, Šuľak, Macko, Smoleňák, Židzik, Šumila, Škovránko, Gross, Pichoňský, Maury, Mamaj, Čerhýt a Behún. Viacerí z nich majú bohaté skúsenosti z vyšších súťaží, a obecenstvo, ktoré do Jasenova dochádza nielen z blízkeho sídliska Pod Sokolejom, ale aj z Humenného, očakáva, že tomu bude zodpovedať hra mužstva i dosahované výsledky. Tamojší funkcionári však nezabúdajú ani na výchovu mladých hráčov. Potvrdzuje to i skutočnosť, že dorastenecké mužstvo patrí v štvrtej lige medzi popredné celky. V tejto súťaži získané skúsenosti potom odchovanci uplatňujú aj po prechode do mužstva dospelých. "Spomenúť musím aj našich najstarších hráčov. Ruják už prekročil štyridsiatku a Micikášovi do nej chýba necelý rok, na ich výkonoch to však vôbec nevidieť. Obaja patrili v jeseni medzi opory a ich svedomitý prístup v zimnej príprave signalizuje, že aj v jari budú chcieť odvádzať kvalitné výkony," podotkol Ladislav Kuruc, ktorý v Jasenove funkcionárči už dlhšiu dobu, a preto má tamojšie pomery dobre zmapované. Jeho túžba po špici súťaže je teda opodstatnená. "Verím, že v jarnej odvete potrápime celky zo špice súťaže. Najviac sa však teším na úvod, v ktorom najprv privítame Udavské. Keďže sa duel hrá na Veľkonočnú nedeľu, môže to byť pekná šibačka," s úsmevom dodal L. Kuruc.

 

Futbalu ostal verný aj po sedemdesiatke

Jozef HODOR

Jasenov - Kto chodil na piatoligové zápasy do Jasenova , vždy obdivoval kvalitne pripravené futbalové ihrisko. Domáci priaznivci vedeli, kto má na tom najväčšiu zásluhu, ale ostatní účastníci sa zaujímali o to, kto túto zodpovednú prácu realizuje. Bolo tomu tak hlavne počas tohtoročného suchého leta, kedy bolo problémom udržať trávnik v dobrom stave. V Jasenove to bolo o to ťažšie, že ihrisko je pri rieke Laborec a má štrkový podklad, kam vlaha rýchlo unikala. Hospodár futbalového oddielu Andrej Marcinčák však aj napriek tomu dokázal, že na hracej ploche bola vždy zelená tráva. Dosiahol to pravidelným polievaním a kosením. Nečudo preto, že jeho meno sa počas zápasov často spomínalo.

Ale ešte častejšie sa o tomto funkcionárovi hovorilo v posledných dňoch. Bolo to preto, že oslavoval okrúhle životné jubileum - sedemdesiate narodeniny. K nemu mu prichádzali zablahoželať aj priaznivci jasenovského futbalu a hlavne tí mladší sa zaujímali jeho pôsobením vo futbale. Jednoznačne sa dá povedať, že bol naozajstným milovníkom miestneho futbalu. Ako hráč hral krátku dobu v Neratoviciach, kde bol na zaškolenie pre vznikajúci závod Chemlon Humenné a počas vojenskej základnej služby hral v Malackách.

Ostatné roky bojoval za klubové farby Jasenova, kde skončil s aktívnou činnosťou ako tridsaťročný. Ale jeho veľkým koníčkom aj naďalej zostal futbal. V klube pôsobil aj naďalej ako funkcionár a aj v tomto období je hospodárom klubu, čo dáva záruku, že ihrisko pri Laborci bude aj naďalej na patričnej úrovni. "Samozrejme, že to je mojim cieľom," povedal nám oslávenec, keď sme mu prišli zagratulovať k peknému jubileu. Ku gratulantom sa pripája aj naša redakcia. Nech sa Ti aj naďalej darí Andrej na všetkých úsekoch života.

Jasenov si udržal nádej na jesenné prvenstvo

Jozef HODOR

Humenné - Na nedeľňajšie stretnutie piatej ligy, skupiny severovýchod Jasenov - Hažín n/Cirochou prišlo v nedeľu šesťsto divákov, čo je rekordná návšteva. Priaznivcov futbalu obidvoch mužstiev, ale aj z okolia neodradilo ani chladné počasie. Očakávali totiž kvalitný futbal a ich predpoklady sa aj splnili. Obidve mužstvá sa divákom odvďačili bojovným výkonom, ale nechýbali ani technické pasáže a taktická hra, ktorú svojim mužstvám naordinovali skúsení tréneri Michal Kopej a Andrej Čirák. Chýbalo len korenie futbalu - góly, ale jediný, ktorý padol bol ligový. Po stretnutí vládla v domácom mužstve výrobná nálada, ale veľké sklamanie nebolo ani medzi Hažínčanmi. Veď prehrať vo vyrovnanom zápase a na ihrisku súpera o jeden gól nie je žiadna hanba. Mrzelo ich len to, že gól dostali v posledných minútach zápasu, čo je veľmi nepríjemné. "Bol to remízový zápas, ale v závere sa šťastie priklonilo na stranu domácich. Domáce mužstvo sústredene bránilo a nedovolilo nám vytvárať si toľko gólových príležitostí, ako v predchádzajúcich zápasoch. Na nášho najlepšieho strelca Baláža hrali domáci osobnú obranu, preto po dlhšej dobe vyšiel strelecky naprázdno. Predpokladali sme, že kto dá gól zvíťazí, pretože si vedenie ubráni. A tak sa aj stalo," konštatoval tajomník futbalového oddielu (FO) Hažína Ing. Juraj Godžák. Stanovisko k zápasu zaujal aj podpredseda FO Jasenov Vladimír Horvát. "Z víťazstva máme veľkú radosť, pretože sa rodilo ťažko. Hažín nám bol zdatným súperom, ale naši hráči sa prekonávali v bojovnosti a v poslednom domácom zápase jesene na domácom ihrisku sa chceli rozlúčiť s početným publikom víťazstvom," dodal Vladimír Horvát. Na zápase bolo aj niekoľko desiatok divákov, ktorí sa deň predtým zúčastnili na druholigovom súboji medzi Humenným a Ličartovcami. Jedného z nich, Mariána Tkáča sme oslovili, aby porovnal, či je veľký výkonnostný rozdiel medzi druhou a piatou ligou. "To čo som videl v sobotu v Humennom a dnes v Jasenove sa ťažko porovnáva. Humenčania, ktorí sú profesionáli nemajú také futbalové srdce, ako aktéri zápasu v Jasenove, ktorí sú amatéri. Druholigisti miesto rýchleho pohybu a bojovnosti zápas "odpochodovali", čo sa zákonite muselo prejaviť aj na výsledku, ktorý je pre Humenčanov zahanbujúci. Opak sme videli v Jasenove, kde obidvaja piatoligisti hrali vo vysokom tempe od začiatku do konca zápasu, nechýbali tu ani technické prvky a viacerí hráči potvrdili, že by mohli niektorých Humenčanov podľa hry s Ličartovcami nahradiť," doplnil Marián Tkáč, ktorého stanovisko podporili aj ďalší okolostojaci. Týmto víťazstvom si Jasenov uchoval nádej na jesenné prvenstvo, ale musel by v nedeľu zvíťaziť v Hrabovčíku s rezervou Svidníka, ale aj Hažín by musel vyhrať nad Dlhým Klčovom. Je to naozaj náhoda, že v poslednom kole sa stretnú prvé štyri mužstvá tabuľky. A keďže bodové rozdiely v tabuľke sú minimálne, poradie sa môže zmeniť. Ešte väčšie zmeny by sa očakávali v prípade, že v jeseni by sa odohralo aj prvé jarné kolo (čo bolo riadiacim orgánom signalizované), čo je dosť reálne. Ale o tom bude rozhodovať počasie a tak dnes sú tieto úvahy predčasné. Keď sme v úvode tohoto príspevku hovorili o rekordnej návšteve v Jasenove, nedá nám pri tejto príležitosti položiť si otázku "pre koho futbal hráme?". Keď si všimneme návštevy na jednotlivých zápasoch, ktoré sa hrali v nedeľu v súťažiach, ktoré riadi Východoslovenský futbalový zväz, tak nám vychádza, že na niektorých bolo len o "máličko" viacej divákov, ako tvorili výpravy obidvoch mužstiev. Zarážajú aj návštevy v tretej lige. Len vo Vranove, Svidníku a Starej Ľubovni bolo viac divákov ako v Jasenove a to je smutné konštatovanie. O návštevnosti v štvrtej a piatej lige sa škoda zmieňovať, pretože tam je to omnoho nižšie a už boli aj také zápasy, kde bolo 50 divákov. Samozrejme návštevnosť je podmienená hrou mužstva. Preto hráči, tréneri i funkcionári FO by sa mali nad tým zamyslieť a počas zimnej prestávky pripraviť mužstvá tak, aby ich výkonnosť v jarnom kole sa zvýšila. Potom by iste aj divákov chodilo na zápasy viac. Mnohí však sa oháňajú tým, že nízke návštevy sú aj v prvej či druhej lige. Treba im dať za pravdu, ale prečo my máme byť aj v návštevnosti horší, ako v iných európskych krajinách, kde na jedno stretnutie príde viac divákov ako na všetky zápasy našej ligy.

 

 

 

Technické parametre stavebných zámkov, viac v súbore...