História klubu

HISTÓRIA FUTBALU V JASENOVE

 

       Vznik organizovaného futbalu sa v obci Jasenov datuje od roku 1948.Futbal sa hrával aj predtým,najmä počas cirkevných sviatkov, napr.Veľká noc,Turíce, odpustové slávnosti a pod. Od roku 1948 sa futbal v Jasenove hraje súťažne-registrovane. V týchto súťažiach hrávali najbliššie obce ako napr.Brekov,Lackovce,Hažín n/C,Kamenica n/C,Chlmec,Závadka,Ptičie a ďaľšie.

   Pri kolíske zrodu futbalu v Jasenove a založení TJ bol pán Ján ČERHIT(Urban)a najväčší podiel na chode klubu až do roku 1955 mal jeho vtedajší predseda pán URBAN Michal. Veľké zásluhy na rozvoji futbalu v Jasenove mal tiež vtedajší tajomník OV-ČSTV pán Malečka,ktorý bol aj aktívnym hráčom Jasenova. V roku 1953 postúpili naši futbalisti do oblastnej súťaže.

   V prvom výbore aktívne pracovali členovia-ČERHIT Juraj(Prituľanský),ČERHIT Juraj(Kraľčin),KOVALIK Ján,GAVAĽA Ján,a ďalší. Z prvých hráčov,ktorí reprezentovali našu obec treba spomenúť Jána GAVAĽU,Juraja a Štefana ČERHITA,Juraja HRUBOVČÁKA,Michala a Štefana LUPČA,Jána ČERHITAa Giča z kolónie v Humennom.

   Po nástupe mladšej generácie došlo k ďaľšiemu skvalitneniu hráčskeho kádra i funkcionárskeho aktívu.Na rozvoji futbalového diania v Jasenove sa podieľalo množstvo dobrovoľných funkcionárov a hráčov futbalu. Vo funkcii predsedu TJ sa vystriedali títo občania: ČERHIT Ján(Urban),BUBAN Michal,KOVALIK Ján,SNINSKÝ Ján,GAVAĽA Ján,GAVAĽA Andrej,ŠIMON Jozef,ŠUĽAK Michal,KATKOVČIN Ján,GAVAĽA Marián,HORVAT Ladislav,MAKARA Jaroslav,SIVČO Štefan a ing.ČURILLA Jozef.

   Neoceniteľnú prácu v prospech TJ odviedol pán RUJAK Andrej, pracovník vtedajšieho OV-ČSTV. Neboli to ľahké roky,no viera v lepšiu budúcnosť Jasenovského futbalu,akoby všetkých hnala dopredu,čo dokazuje aj skutočnosť,že Jasenovskí futbalisti z okresnej súťaže NIKDY NEVYPADLI !

   Podmienky v ktorých sa futbal a iné športy v Jasenove rozvíjali boli veľmi skromné. Šatne pre futbalistov tvorili tiene jelší,umývarkou bola blízka rieka Laborec. Na sklonku 60.rokov bola od bývalých SPOJOV získaná vyradená skriňa motorového vozidla RND,ktorá dlhé roky slúžila ako šatňa a sklad. Neskôr pribudli stavbárske bunky bez vody a elektriny.Starostlivosť o futbalové dresy sa takmer neskutočných 50 rokov staral pán Andrej MARCINČÁK.Z ihriska ich v taškách odnášal domov na vypratie,aby ich potom priniesol čisté na majstrovské zápasy,samozrejme bez nároku na odmenu. V tejto práci mu vypomáhal pán Ján KATKOVČIN-rovesník a spoluhráč.

 

 

    V roku 1984 futbalisti postúpili do I.B.triedy,krajskej súťaže,ktorá dnes zodpovedá úrovňou V.ligy no účinkovali v nej iba jeden ročník. Po dvoch sezónach mužstvo Jasenova opäť postúpilo a v V.lige patrili medzi najlepších.

 Až rok 1987 prieniesol obrat k lepšiemu. Vykonalo sa majetkovo-právne vysporiadanie hracej plochy a okolitých parciel. Vybudovalo sa pomocné škvarové ihrisko,celý športový areál sa oplotil, vybudoval sa garáž pre autobus. Podnik v susedstve LESOSTAV vybudoval príjazdovú cestu . Do objektu areálu sa doviedla elektrina a voda. Pribudlo ozvučenie ihriska.

 Získaním dreveného objektu od podniku Chemkostav Humenné,bolo vybudované sociálne zariadenie,miestnosť pre rozhodcov,kancelária FO,sprchy,šatne pre dorast a dospelých. Nechýbala ani spoločenská miestnosť a miestnosť pre hospodára FO. Predsedom FO v tom čase bol p.Marián GAVAĽA.

 V roku 1988 sa ukončila výstavba tribúny pod ktorou bola zriadená veľká spoločenská miestnosť s bufetom. V tomto čase boli na čele futbalového diania v Jasenove p.Ladislav Horvat a p.Jaroslav Makara.

 Daľším predsedom TJ bol pán Štefan SIVČO,ktorý poskytol TJ veľkú materiálnu pomoc.Vykonala sa rekonštrukcia ozvučenia ihriska,vybudovalo sa osvetlenie ihriska,ktoré slúži najmä pre tréningovu činnosť v jesenných mesiacoch. Vybudovalo sa nové sociálne zariadenie WC pre ženy a mužov,práčovňa pre pranie dresov všetkých hráčskych kategórií. Sociálne zariadenia boli pripojené na kanalizáciu.

V roku 2004 postúpili z druhého miesta do IV.ligy sk.SEVER. V jeseni roku 2008 začali jubilejný 5.ročník účinkovania v tejto súťaži. V tomto roku sa futbalisti Jasenova v tejto súťaži zachraňovali,čo sa im nakoniec podarilo. Aj o to boli oslavy 50.výročia založenia futbalu v Jasenove radostnejšie.

   V roku 2008 uplynulo 60.rokov od vzniku futbalového klubu v Jasenove. V týchto rokoch je skrytých veľa krásnych spomienok,veľa práce všetkých funkcionárov a hráčov. Mená rodov-Katkovčin,Čerhit,Gavaľa,Rujak,Marcinčák,Horvat,Kovalik,Petrovčik,Langer,Kurila,Lupčo a ďaľšie zostanú navždy zapísané v pamäti našej a okolitej športovej verejnosti. Z týchto rodov vzišli aj vynikajúci futbalisti ako Emil RUJAK brankár,Ján Katkovčin,Dušan KURILA,ing.Ján KATKOVČIN,Marián RUJAK,Róbert CHALUPKA,ktorý bol v tomto jubilejnom roku vybraný do jedenástky roka už ako hráč Lokomotívy Košice.

    Veľkú úlohu pri rozvoji futbalu v Jasenove mali samozrejme aj tréneri.Na tých mal Jasenov  stále štastie a nenadarmo sa hovorí,že dobrý tréner je polovica úspechu. Počas týchto rokov sa vystriedali tréneri, ŠESTINA Tibor,ŠVEC Jozef,PIRIČ Ján,Fajgel,KARANDUŠOVSKÝ,KORIBANIČ,ŽIDEK,PETRÍK Milan,ŠALATA Jozef a KOPEJ Michal.

          Spomenúť treba aj trénera mládeže p.Jána LUPČA,ktorý viedol futbalové nádeje Jasenova viac ako 20 rokov. O zdravotný stav a kondičnú prípravu sa viac ako 30.rokov stará bývali hráč a funkcionár pán Mudr.FARKAŠ Peter.

 

 V dnešnej dobe je neodeliteľnou súčasťou a podmienkou fungovania futbalového klubu aj účasť sponzorov. Sponzormi futbalového klubu či už v oblasti finančnej,alebo materiálnej sú p.Pavol ANTOŇAK,ŽAK Ostap,BODNAR Miroslav,ČERHYT Viliam,ČERHIT Ján,KOVALIK Milan,BAŽIK Dušan,ŠUĽAK Marián,SIVČO Štefan,ČERHIT Ján (školný)firma ALKAST. Aj na týchto stránkach všetkým sponzorom za ich sponzorskú činnosť ĎAKUJEME!

V ročníku 2005-2006 začal jasenovský futbal písať novú históriu.Postúpil do IV.ligy sk.severovýchod a prvom ročníku obsadil peknú siedmu priečku v konečnej tabuľke.

V ročníku 2006-2007 sa futbalisti z Jasenova pohybovali v strede tabuľky a v konečnom účtovaní obsadili 12.miesto.

Prišiel ročník 2007-2008 a Jasenovčania urputne bojovali o záchranu IV.ligy čo sa im nakoniec aj podarilo keď skončili na preposlednom mieste.

V januári 2008 bola spustená oficiálna webová stránka futbalového klubu Jasenov. Jej zakladateľom a administrátorom je súčastný tajomník FK Chalupka Vladimír.

Oslavy 60.výročia organizovaného futbalu v Jasenove.

Dňa 5.7.2008 sa konali v Jasenove (pri Humennom) oslavy 60.výročia vzniku organizovaného futbalu v Jasenove. Ani pri týchto oslavách nechýbali futbalové zápasy. Odohrali ich medzi sebou internacionáli ,,A,,- a ,,B,, mužstva. Výber z týchto dvoch mužstiev potom odohral zápas s účastníkom IV.ligy sever TJ FK Jasenov. Osláv sa zúčastnilo množstvo bývalých hráčov a funkcionárov FK Jasenov. V príjemnom prostredí futbalového štadióna si potom pri dobrom vínku a chladenom pivku posedeli všetci prítomní osláv 6O.výročia. Súčasťou osláv boli aj súťaže pre deti,ktoré za svoje výkony boli odmenené sladkosťami.Za sponzorské dary TJ FK Jasenov ďakuje všetkým sponzorom .

 

To čo sa podarilo v predošlom ročníku tak v ročníku 2008-2009 nevyšlo a  Jasenov sa lúči so IV.ligou so ziskom iba 28 bodov, aj keď o vypadavajúcom sa rozhodovalo do posledného kola. V súťaži dorastencov obsadili dorastenci 5.miesto.

Do ročníka 2009-2010 nastupujú Jasenovčania s odhodlaním vrátiť IV.ligu po roku späť pod jasenovský hrad.Nepodarilo sa a Jasenov v tomto ročníku skončil na 11.mieste so ziskom 31 bodov.Dorastenci Jasenova skončili v konečnej tabuľke na 3.mieste.

Prišiel však ročník 2010-2011 káder mužstva sa skonsolidoval a pod vedením trénera J.Múku Jasenov urputne bojuje o prvú priečku s Udavským.14.1.2012 na verejnej členskej schôdzi bolo zvolené nové vedenie FK Jasenov.Do jeho čela bol zvolený Friga Marián.Do jarnej časti ročníka už Jasenovčania nastupujú pod vedením nového trénera S.Kočerhu.Vymenilo sa takmer celé vedenie FK. Jasenov sa zo ziskom 65 bodov a s náskokom 11 bodov stáva víťazom V.ligy sk.SV a po dvoch rokoch sa opäť vracia do IV.ligy sk.SEVER. V tomto súťažnom ročníku prehrali jasenovčania iba päť krát.Dorast v tomto ročníku obsadil 6.miesto.

Ročník 2011-2012 Jasenovčania vstupujú do tohto ročníka ako nováčik.Darí sa im a počas celej súťaže neopúšťajú horné priečky súťaže.V jej polovici sa usadili na 4.mieste a také isté miesto obsadili aj po poslednom kole súťažného ročníka 2011-2012 keď získali 52 bodov a zaznamenali historický úspech jasenovského futbalu v súťaži riadenej VsFZ Košice.Dorastenci v konečnej tabuľke obsadili 7.miesto.

Ročník 2012-2013 káder mužstva zostáva takmer nezmenený. Mužstvo opušťa tréner Slavomír Kočerha.Dočasne je poverený ako hrajúci tréner R.Chalupka. Od 6. kola sa zhruba po dvojročnej prestávke vracia na lavičku Jasenova tréner Michal Kopej.Jasenovčania ukončili jesennú časť na 10.mieste so ziskom 22 bodov. Dňa 7.decembra 2012 sa konala Verejná výročná členská schôdza TJ Jasenov. Počas tejto schôdze sa vzdali svojich funkcií predseda TJ Bodnár Miroslav,prezident FK Jasenov Friga Marián a po ôsmych rokoch aj Chalupka Vladimír,ktorý pracoval vo funkcii tajomníka FK Jasenov. Nové vedenie na tejto schôdzi zvolené nebolo. Uskutoční sa momoriadna členská schôdza. ....22.1.2013 mimoriadna členská schôdza zvolila do vedenia TJ Jasenov ako predsedu Čerhita Jána(školný),podpredseda TJ sa stal Horymír Krokker,tajomník Katkovčin Ondrej. Vo funkcii prezidenta FK zotrval Friga Marián. V trénerskej funkcii pri ,,A,, mužstve zostáva Kopej Michal.

Začiatkom jarnej časti ročníka 2012/2013 sa  funkcie trénera vzdáva Michal Kopej.Klub už nového trénera neangažoval a vedením mužstva bol poverený Róbert Chalupka.Klub do poslednej chvíle bojoval o udržanie sa v V.lige. Nakoniec sa mu to nepodarilo umiestnil sa na 14.mieste so ziskom 35 bodov a po dvoch rokoch opúšťa V.ligu sk.Sever. Dorastenci v tomto ročníku obsadili pekné druhé miesto. Ukončením ročníka 2012/2013 z klubu odchádza predseda FK Friga Marián a vedúci mužstva Rudo Kasinec.

Rok 2013 je významným medzníkom v jasenovskom futbale.V tomto roku sa datuje 65.výročie od založenia TJ Jasenov.

Počas krátkej letnej prestávky sa FK Jasenov prihlásil do VI.ligy Vihorlatsko-Dukelskej, aj keď sa dlho uvažovalo do akej súťaže sa FK Jasenov vôbec prihlási.

Do ročníka 2013/2014,ktorý je prelomový aj tým,že nastáva celoslovenská reorganizácia futbalových súťaži, vstupuje FK Jasenov už pod novým vedením. Trénerom A mužstva sa stáva Mikula Vladimír a Muka Jaroslav.Vedúcim mužstva dlhodobý hráč Jasenova Rujak Marián.Káder mužstva po minuloročnej sezóne je značne obmenený a pokúsi sa v tomto ročníku o umiestnenie do 6.miesta,ktoré mu zaručí zotrvanie v súťaži riadenej VsFZ.

Po ukončení jesennej časti súťažného ročníka 2013/2014 skončili dospelí na 9.mieste,dorastenci na štvrtom a žiaci prezimujú na 2.mieste.

Do jarnej časti ročníka 2013/2014 vstupujú futbalisti Jasenova bez zásadných zmien v kádri mužstva. Tak ako v jesennej časti aj v jari na hosťovanie odišli kmeňový hráči Albičuk(N.Hrušov),Chalupka(Medzilaborce) a na prestup odišiel Čerňa(FK Humenné).

Dňa 4.4.2014 sa uskutočnila výročná členská schôdza. Za predsedu FK bol zvolený Gavaľa Marián,podpredsedom bol zvolený Horymír Krokker,tajomník Ondrej Katkovčin. Ďaľšími členmi sa stali Jozef Dunaj,Marián Šuľak,Marián Rujak,Miroslav Marcinčák,Marián Horvát,Stanislav Kovalik,Ladislav Kalanin Ing.,Peter Kovalik.

24.4.2014 Zomrel vo veku 70 rokov bývaly predseda TJ Štefan SIVČO.

Ročník 2013/2014 sa skončil dňom 15.6.2014 futbalisti Jasenova v tomto ročníku skončili na 11.mieste so ziskom 36 bodov,čo nepostačovalo na udržania sa v novovytvorenej  V.lige sk.VD. Od budúceho ročníka budú účinkovať v I.triede  ObFZ Humenné.

Dorastenci TJ Jasenov v ročníku 2013/2014 obsadili v konečnej tabuľke 4.miesto so ziskom 30- bodov.

Žiaci potvrdili dobrú formu z jesennej časti a v konečnom poradí skončili na peknom 2.mieste so ziskom 35-bodov.

Futbalový ročník 2014/2015 sa začal 3.8.2014 Futbalisti Jasenova účinkujú v I.triede ObFZ Humenné(VI.liga).Káder mužstva sa hneď na začiatku sezóny posilnil o trojicu hráčov,ktorí už Jasenov reprezentovali v IV.lige. Prišli Horanič Peter,Kuzma Lukáš,Vasiľ Peter. 

2.11.2014 ukončená jesenná časť ročníka 2014/2015.Futbalisti ,,A,, mužstva obsadili v tabuľke 2. miesto keď zo 14 zápasov 11 krát zvíťazili, jedenkrát remizovali a dvakrát prehrali na ihriskách súperov. Postupové ambície sa tak trochu naštrbili ale ešte stále je o čo bojovať.

Dorastenci skončili suveréne na 1.mieste a v jesennej časti nenašli v súťaži premožiteľa. Žiaci prezimujú na peknom 4.mieste.

23.1.2015 sa uskutočnila členská schôdza TJ Jasenov. Na schôdzi bol zvolený do funkcie nový predseda TJ p.KOVALIK Peter. Zmena nastala aj na poste trénera ,,A,, mužstva. V jarnej časti ročníka 2014/2015 povedie mužstvo tréner p.VARCHOLA Jaroslav.

15.6.2015 ukončený ročník 2014/2015. futbalisti ,,A,, mužstva obsadili v tabuľke 2.miesto so ziskom 56 bodou so stratou 14 bodov na víťaza súťaže TJ Ptičie, ktoré postúpilo do V.ligy skupina VD. Dorastenci sa  v tomto súťažnom ročníku stali víťazmi súťaže,keď počas celej súťaže boli na čele tabuľky. Žiacke družstvo osadilo tretie miesto.

Nakoľko sa družstvo Breznice neprihlásilo do súťaže V.ligy sk.VD- ŠTK VsFZ rozhodla, že toto uvoľnené miesto nahradí víťaz stretnutia TJ Jasenov-OFK Zámutov ,,B,,. Zápas sa odohral 23.6.2015 na ihrisku v Nižnom Hrušove. Víťazstvom 6:0 (3:0) si futbalisti Jasenova zabezpečili v ročníku 2015/2016 účasť v V.lige skupina VD. 

9.8.2015  začiatok sezóny 2015/2016 v súťaži V.ligy Vihorlatsko_Dukelskej.  Od nového súťažného ročníka povedie mužstvo ako hrajúci tréner Róbert Chalupka, ktorý sa vrátil z hosťovania v Medzilaborciach a nahradí trenéra Jaroslava Varcholu. 

8.11.2015 posledným zápasom v jesennej časti V.ligy si futbalisti Jasenova zabezpečili ôsmu priečku v tabuľke a tým pokojnú zimnú prestávku ročníka 2015/2016.

Dorastenci a žiaci po skončení jesennej časti budú zimovať v tomto súťažnom ročníku na prvých priečkach.

23.1.2016 sa uskutočnila výročná členská schôdza TJ Jasenov v priestoroch obecného úradu Jasenov. Vo funkcii predsedu TJ bol potvrdený súčasný predseda TJ p.KOVALIK Peter.

V mesiaci apríl 2016 sa začali prvé stavebné práce na stavbe novej budovy v areáli futbalového ihriska.

12.6.2016 ukončený ročník 2015/2016 pre futbalový klub TJ Jasenov veľmi úspešný dospelí skončili na 4.mieste so ziskom 50 bodov. Dorastenci obhájili prvú pozíciu z minulého ročníka so ziskom 60 bodov. Žiaci boli najúspešnejší, obsadili 1.miesto v tabuľke so ziskom 46 bodov a počas celej súťaže nenašli premožiteľa. 

25.6.2016 sa na ihrisku TJ Jasenov uskutočnil MEMORIÁL DUŠANA KURILU A JÁNA LUPČA

V mesiacoch júl,august,september 2016 odohrali futbalisti A mužstva tri zápasy Slovenského pohára 2016 takzvaný Slovnaft Cup. V prvom zápase im žreb určil za súpera TJ Ptava NV Ptičie nad ktorým zvítazili v pomere 3:1 (1:0) gólovo sa zapísali Veselovskyy Vadym 2 a Šamo Peter. V druhom kole privítali súpera MFK Spartak Medzev účastník 4.ligy skupiny juh. Aj tento súboj domáci futbalisti vyhrali, pomerom 3:2 (1:0) keď nad súperom vyhrávali 3:0 a súper znižoval až v samom závere. Góly za Jasenov -Róbert Chalupka, Vadym Veselovskyy, Tomáš Kuzma.

 V treťom kole už pricestoval súper zvučného mena. Účastník Fortuna ligy ŽP Šport Podbrezová výsledkom 0:2(0:1) vyradil z účasti v pohári futbalistov z Jasenova ale tí v tomto súboji podali veľmi kvalitný  výkon. Zápas sledovala skoro tisícka divákov (865 platiacich). Odkaz na priebeh zápasu Klikni TU !

11.3.2017 sa uskutočnila výročná členská schôdza TJ Jasenov v priestoroch OÚ Jasenov. Vo funkcii predsedu TJ Jasenov bol zvolený p.Kovalik Peter, podpredseda TJ p.Horymír Krokker, a tajomníkom TJ p.Ondrej Katkovčin.

16.6.2017 ukončený súťažný ročník 2016/2017 futbalisti A-mužstva obsadili v konečnej tabuľke 2.miesto zo ziskom 58 bodov. V tomto ročníku okúsili prehru len 4krát. Dorastenci ,,A,, v tomto ročníku skončili na veľmi peknom 2.mieste zo ziskom 29 bodov. Družstvo dorastencov ,,B,, skončilo na 7. mieste. Žiaci v tomto ročníku si opäť počínali veľmi dobre a v konečnej tabuľke zo ziskom 49 bodov obsadili tretiu priečku.

19.8.2017 bola v rámci osláv sedemstého výročia založenia obce, slávnostne odovzdaná do užívania nová viacúčelová budova v športovom areáli TJ Jasenov.

4.11.2017 ukončená jesenná časť súťažného ročníka 2017/2018. Futbalisti A-mužstva obsadili po prvej polovici súťaže 10.miesto. Dorastenci na 7.mieste a žiaci prezimujú na 2.priečke.

Rok 2018 je významným medzníkom v jasenovskom futbale.V tomto roku sa datuje 70.výročie od založenia TJ Jasenov.

17.6.2018 ukončený súťažný ročník 2017/2018. Futbalisti A-mužstva obsadili v konečnej tabuľke 7.miesto so ziskom 37 bodov. Dorastenci skončili na 8.mieste so ziskom 14 bodov a žiaci 1.miesto so ziskom 54 bodov a skóre 142:49.

5.8.2018 začiatok sezóny 2018/2019 V.liga Vihorlatsko-dukelská. Mužstvo dospelých povedie ako tréner Róbert Chalupka.

4.11.2018 ukončená jesenná časť súťažného ročníka 2018/2019. Mužstvo dospelých prezimuje na prvej priečke so ziskom 30 bodov, keď zo 14 zápasov vyhrali 9 remizovali 3 zápasy a prehrali dvakrát. Dorastenci skončili na štvrtom mieste so ziskom 21 bodov. Žiaci so ziskom 22 bodov obsadili druhú priečku.

16.6.2019 ukončený súťažný ročník 2018/2019. Futbalisti A-mužstva obsadili v konečnej tabuľke 2.miesto so ziskom 49 bodov. Napriek tomu,že počas celej jarnej časti boli na prvej priečke v konečnej tabuľke ich v poslednom kole vystriedali futbalisti z Kamenice n/C., ktorí získali o jeden bod viac. Dorastenci so ziskom 46 bodov taktiež obsadili v konečnej tabuľke 2.miesto so stratou šiestich bodov pred víťazom OFK SIM Raslavice. Žiaci so ziskom 42 bodov obsadili 3.miesto.

3.11.2019 ukončená jesenná časť ročníka 2019/2020 aj s jedným jarným predkolom. Futbalisti A-mužstva obsadili 1.miesto v tabuľke,získali 

29 bodov(+9). Z 13 zápasov 8 vyhrali 3 remizovali a 2 krát prehrali.

Dorastenci so ziskom 19 bodov z 13 zápasov prezimujú na 6 mieste jesennej časti súťaže.

Žiaci so ziskom 10 bodov obsadili v jesennej časti súťaže 3.miesto.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

Ospravedlňujem sa všetkým,ktorí v tomto článku o histórii TJ Jasenov neboli spomenutí a svojou prácou prispeli k rozvoju a napredovaniu jasenovského futbalu. Informácie som sa snažil zozbierať z viacerých dostupných zdrojov. Pokiaľ niekto vie o aktivitách niektorých občanov,významných udalostiach a pod.,ktoré by v tomto článku o histórii nemali chýbať, nech ma kontaktuje- napíše doplnenie vo forme e-mailu na adresu chalupka.vladimir@gmail.com

Ďakujem ! Chalupka Vladimír.